• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Мостар и Сараево 2HB (79)

17.06-20.05.2021

Цена  7.440,00 ден (120 € ) со вклучен PCR тест


1 ДЕН: 17.06.2021 Тргнување на групата за Мостар во 18 часот. Се патува преку граничниот премин Блаце,Косово,Албанија н Црна Гора. Попатни паузи за царински формалности и кафе паузи.

2 ДЕН:18.06.2021 Пристигнување во Меѓугорје во утринските часови. Посета на водопадите Кравица. Тргнување кон Мостар, разглед на градот и стариот Камен Мост,Саат Кулата, улицата Кујунџилук со занаетчиските дуќани...сместување во хотел.Посета на Врело Буне природниот и архитеконски ансамбал на реката Буна. Вечера. Ноќевање.

3 ДЕН:19.05.2021 Појадок, по појадокот заминување за Сараево,  попатна посета на срушениот мост од Втората Светска војна  познат како битката на реката Неретва. Пристигнување во Сараево, посета на Врело Босне, изворот на реката Босна,прошетка и разглед на градот и знаменитостите со локален водич: Хусревбеговата Џамија, Катедралата, Принциповиот мост, местото на атентатот на Франц Фердинанд, Баш Чаршија и др.. Сместување во хотел. Вечера. Ноќевање.

4 ДЕН:20.05.2021 Појадок, по појадокот одјавување од хотелот. Тргнување кон Камениот Град ( Андреев Град ) со попатна посета на мостот на Дрина-Вишеград и Дрвенград – туристичката населба на Мокра Гора, градот изграден по мерка на Емир Кустурица. Во попладневните часови тргнување кон Скопје.

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

Превоз на наведената релација

Посета и разглед на Мостар,Сараево и Вишеград

Сместување во хотел  4* www.hotel-blagaj.com на база 1 HB( ноќевање со појадок и вечера) во Мостар

Сместување во хотел  4* www.hotel-hollywood.ba на база 1 HB( ноќевање со појадок и вечера ,користење на фитнес центар, сауна и базен) во Сараево

Придружник за време на патувањето

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

Задолжително патничко осигурување

Доплата за сингл соба е 20 евра дополнително од аранжманот

Влезници Водопади Кравица, Врело Буне,Врело Босна и Дрвенград  15 €


Напомена!!!

-За реализација на аранжманот се потребни минимум 35 патници. За овој аранжман важат општите услови на Т.А. Меридијан. Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.

-Може да се патува само со лична карта