• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ЕДНОДНЕВНА ШОПИНГ ТУРА ВО СОЛУН

24.05.2022г.

Поаѓање во 05 ч од пред агенција со попатни одмори и пристигнување во Солун околу 10 ч. Кратко панорамско разгледување на градот: Виа Игнациа, плоштадот Аристотелос, Белата Кула…Слободно време низ Солун но и можност за уживање – возење со брод-кафич низ Солун- скиот залив со убав поглед на Солун од море со вклучен 1 пијалок. Бродот претворен во кафич на вода поаѓа од пристаништето од кај Белата кула и ве води на 30 мин. пловење(во зависност од временските услови).Потоа посета на трговските шопинг центри: КОСМОС, ИКЕА, ЏАМБО и ЛИДЛ. Доцна попладнето заминување за Македонија и пристигнување во вечерни часови.


  ЦЕНА:  790 денари


Во цената на аранжманот се вклучени следните услуги:

– превоз со туристички автобус на наведената релација;

– организација на патувањето.


Во цената не се вклучени следните услуги:

– патничко здравствено осигурување

-возење со брод-кафич низ Солунскиот залив со убав поглед на Солун,

со вклучен 1 пијалок -5 еур (пријавување и резервација в агенција)