Vila Mary 2 - 10/15 ноќи (100)

Локација: Vila Mary 2 се наоѓа во централниот дел на Полихроно. Од плажата е оддалечена 70 метри. 

Содржина на вилата: Нудиме трокреветни студија и четворокреветни апартмани на прв кат. Пред вилата има туш за последниот ден од престојот на гостите, како и простор за складирање на багаж. 

Соби: Студијата имаат еден брачен кревет и еден класичен кревет, додека четворокреветните апартмани имаат две соби, спална и дневна соба. Едната соба има брачен кревет, а другата соба има два класични кревети. Сите сместувачки единици располагаат со мини кујна (мини електричен шпорет, садови, мал фрижидер) за приготвување лесни оброци, бања, тераса со гарнитура за седење заштитена со тенда, бесплатна клима и ТВ. Повеќето тераси гледаат кон морето. Вилата има WiFi (слаб проток) и крпи. Постелнината и крпите се менуваат на секои пет дена, додека чистењето е на денот на смената.Цените се дадени во евра

Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Tip 22.05.

01.06.
01.06.

11.06.
06.06.

16.06.
11.06.

21.06.
16.06.

26.06.
21.06.

01.07.
26.06.

06.07.
01.07.

11.07.
06.07.

16.07.
11.07.

21.07.
16.07.-26.07.
21.07.-31.07.
26.07.-05.08.
31.07.-10.08.
05.08.-15.08.
10.08.-20.08.
15.08.

25.08.
20.08.

30.08.
25.08.

04.09.
30.08.

09.09.
04.09.

14.09.
09.09.

19.09.
19.09.

29.09.
Vila
Mary 2
TV, AC
1/2 Std 80* 145* 170* 195* 210* 425 455 485 525 565 585 560 505 460 225* 190* 160* 115*
1/3 Std 70* 110* 130* 145* 155* 435 465 495 535 575 595 570 515 480 170* 150* 130* 95*
1/4 App 60* 90* 110* 130* 140* 495 535 575 605 635 665 645 585 555 155* 135* 115* 85*

Аранжмани на 15 ноќевања

Vila Tip 22.05

06.06
01.06

16.06
06.06

21.06
11.06

26.06
16.06

01.07
21.06

06.07
26.06

11.07
01.07

16.07
06.07

21.07
11.07

26.07
16.07. – 31.07
21.07. – 05.08
26.07. – 10.08
31.07. – 15.08
05.08. – 20.08
10.08

25.08
15.08

30.08
20.08

04.09
25.08

09.09
30.08

14.09
04.09

19.09
14.09

29.09
Vila
Mary 2
TV, AC
1/2 Std 200* 230* 255* 290* 570 610 665 710 780 815 835 810 755 685 615 295* 260* 185*
1/3 Std 155* 170* 190* 210* 590 625 680 725 795 830 850 825 770 710 650 225* 200* 150*
1/4 App 125* 145* 165* 185* 680 725 795 830 895 925 955 930 875 820 760 200* 180* 130*
Легенда
 • 1/2std - Двокреветно Студио
 • 1/3std - Трокреветно Студио
 • 1/4 App - Четерокреветен Апартман
 • 1/2 PStd – Двокреветно Студио на приземје
 • 1/3 PStd – Трокреветно Студио на приземје

– Продадените студија/апартмани се означени со црвено

Попуст – FIRST MINUTE:
За целосна уплата при резервација, одобруваме попуст од 15%. Акцијата трае од 1 октомври до 31 јануари
За целосна уплата при резервација, одобруваме попуст од 10%. Акцијата трае од 1 до 28 февруари
За целосна уплата при резервација, одобруваме попуст од 5%. Акцијата трае од 1 март до 30 април

 

-Едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно. Две деца се третираат како еден возрасен

– Доколку е потребен кревет, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенција, агенцијата го обезбедува по цена од 2 еур/ден.


 • Доплата за еднокреветна соба (1/1) е целосната цена што ја плаќа другото лице.
 • Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
 • – Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.

  – Лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.

   

  УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ

  – 50% уплата при резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање. Доколку странките не го платат преостанатиот дел од износот  на целосната цена на аранжманот во предвидениот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.