• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA SOLE A MARE 10 nokji (17)

Вилата Sole A Mare се наоѓа во центарот на Неос Мармарас, најпопуларното туристичко место на Ситонија. Лоцирана е на главната пешачка зона во првата линија вили меѓу изобилство продавници, со фронталниот дел поставена кон фонтаната која е обележје на градот и кон пристаништето. Од градската песочна плажа која гравитира кон хотелскиот комплекс „Порто Карас“ е оддалечена околу 300 метри.  Располагаме со двокреветно студио и четирикреветен апартман на прв спрат кои имаат поглед на улица или директен поглед на море (во студијата и апартманите има дополнителни фотелји на расклопување). Сместувачките капацитети се опремени со модерен мебел, мини кујни, телевизори  и клима уреди  чие користење  е вклучено во цената. Терасите се заштитени со тенди. Станува збор за совршено безбеден објект, а извонредната локација и квалитетот ја вбројуваат оваа вила меѓу топ понудите и за ова лето. Сите сместувачки капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

 

Вила „Sole A Mare” - Неос Мармарас 

 

Термин:

 

Ноќевања:

 

1/2+1 студио (улица) 

 

1/4 апартман (море)

20.05-30.05.2022

10

230 € (14.260 ден) 

390 € (24.180 ден) 

30.05-09.06.2022

10

280 (17.360 ден) 

440 € (27.280 ден) 

09.06-19.06.2022

10

330 (20.460 ден) 

520 € (32.240 ден) 

19.06-29.06.2022

10

380 € (23.560 ден) 

670 € (41.540 ден) 

29.06-09.07.2022

10

480 (29.760 ден) 

720 € (44.640 ден) 

09.07-19.07.2022

10

580 € (35.960 ден) 

760 € (47.120 ден) 

19.07-29.07.2022

10

580 € (35.960 ден) 

760 (47.120 ден) 

29.07-08.08.2022

10

580 (35.960 ден) 

760 € (47.120 ден) 

08.08-18.08.2022

10

580 (35.960 ден) 

760 € (47.120 ден) 

18.08-28.08.2022

10

530 (32.860 ден) 

720 (44.640 ден)

28.08-07.09.2022

10

430 (26.660 ден)

670 € (41.540 ден)

07.09-17.09.2022

10

330 € (20.460 ден)

520 (32.240 ден)

17.09-27.09.2022

10

280 € (17.360 ден)

420 (26.040 ден)

НАПОМЕНИ:
- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз

- Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари

              - Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Неос Мармарас

              - Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

              - Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

 

Апартман бр.A2 (поглед на море)

Простран четирикреветен апартман со две соби кој се наоѓа на прв спрат во вилатаВо првата просторија има еден кауч (софа) на кој можат да спијат две возрасни лица бидејќи откако ќе се расклопи се добиваат два единечни лежаи со нормални димензии. Во собата има и една фотелја на расклопување со нормални димензии, а во истата просторија се сместени и елементите од кујната (електрично решо со две рингли, аспиратор, фрижидер со мала комора, основни садови за готвење и јадење). Од оваа соба се излегува на пространа тераса која има поглед на улица и директен поглед на море, опремена со маса и столчиња и заштитена со тенда. Во втората соба има еден дупли кревет и мебел, а од собата се излегува на истата тераса која од овој дел има директен поглед на море. Апартманот е опремен со два телевизора и две клими, по еден во секоја соба. Има мало купатило со модерен дизајн.

 

Студио бр.А4 (поглед на улица)

Двокреветно студио на прв спрат кое има еден дупли кревет и една фотелја на расклопување со нормални димензии (во ценовникот студиото е назначено како 1/2+1). Опремено е со мебел, телевизор, клима уред, а во истата просторија се сместени и елементите од кујната (електрично решо со две рингли, аспиратор, фрижидер со мала комора, основни садови за готвење и јадење). Од оваа соба се излегува на тераса која има поглед на улица, опремена е со маса и столчиња и е заштитена со тенда. Има купатило со нормални димензии и модерен дизајн.