• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

HOTEL MIRTO (24)

 

Хотелот се наоѓа на прв ред од плажа, на 20м далечина. Самиот хотел има двор со тревна површина, лоби и ресторан.

Собите располагаат со клима, ТВ, интернет, тоалет со туш кадичка и балкони кој странично гледаат према море.

Сите соби се двокреветни со единечни легла и не располагаат со дополнително легло за дете. На плажа на секоја соба и слдуваат 2 лежалки, во последните редови, собите не располагаат со кујна, едиствено со мини фрижидерчиња.

 

Гпс координати: 39.177421, 20.547015

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊA

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата, истите се резервираат со 30% аконтација.

 

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.12.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2020

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020


Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

 

ДатумиНоќевањаDBL SSV
Од: 26-05-2020
До: 02-06-2020
7 59€
Од: 02-06-2020
До: 09-06-2020
7 89€
Од: 09-06-2020
До: 16-06-2020
7 109€
Од: 16-06-2020
До: 23-06-2020
7 139€
Од: 23-06-2020
До: 30-06-2020
7 159€
Од: 30-06-2020
До: 07-07-2020
7 179€
Од: 07-07-2020
До: 14-07-2020
7 209€
Од: 14-07-2020
До: 21-07-2020
7 229€
Од: 21-07-2020
До: 28-07-2020
7 239€
Од: 28-07-2020
До: 04-08-2020
7 239€
Од: 04-08-2020
До: 11-08-2020
7 239€
Од: 11-08-2020
До: 18-08-2020
7 239€
Од: 18-08-2020
До: 25-08-2020
7 239€
Од: 25-08-2020
До: 01-09-2020
7 219€
Од: 01-09-2020
До: 08-09-2020
7 199€
Од: 08-09-2020
До: 15-09-2020
7 159€
Од: 15-09-2020
До: 22-09-2020
7 119€
Од: 22-09-2020
До: 29-09-2020
7 89€

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Доплата за еднокреветна соба 80 % од сумата за второто лице

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Врахос:

Битола(Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

– Лица постари од 63год – попуст од 10еур

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустите за рана резервација или промо цените
* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

  

Време на поаѓање за Врахос:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

GPS: 39.177421, 20.547015