• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

КАСТРОСИКИА HOTEL POSEIDON 3* (15)

http://poseidonbeach.gr/en/


Хотел Посеjдон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали, во местото Кастросикиа, на 18км од Превеза, 47км од Парга и на 30км од Лефкада. Одличен семеен хотел кој се наоѓа на прекрасната песочна плажа која е долга 8 километри на јонскиот брег во близина на летувалиштето Канали. Хотелот е потполно реновиран во 2010 година и располагасо 53 собина 3 спрата, паркинг, бесплатен интернет, 2 базена детски и за возрасни, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, детско игралиште, таверна, мала зоо градина, бар на плажа, лежалки на плажа и на базен – бесплатни, паркинг – бесплатен.

Собите се опремени со: клима, балкон, тоалет сокада или туш, фен, телефон, ТВ, фрижидер, wi-fi, и сите соби гледаат према море. Собите 1/2+2 се наменети за 2-4 особи, имаат еден брачен кревет или два стандардни кревети и еден или два помошни кревети. Собите 1/3 се наменети од 2-4 особи и имаат два стандардни кревети или брачен кревет плус софа на спуштање и помошен кревет. Доручекот се служи на база на шведска маса, а вечерата е избор од три менија.

 

-15% попуст  

За целосни уплати до 31.01.2020


ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА НА ПОЛУПАНСИОН

Термин

Ноќевања

Цена по лице

14.06.2020

7

199 €

21.06.2020

7

259 €

28.06.2020

7

299 €

05.07.2020

7

359 €

12.07.2020

7

399 €

19.07.2020

7

399 €

26.07.2020

7

399 €

02.08.2020

7

399 €

09.08.2020

7

399 €

16.08.2020

7

399 €

23.08.2020

7

359 €

30.08.2020

7

299 €

06.09.2020

7

259 €

13.09.2020

7

239 €

ДОПЛАТИ:

- Прво дете од 0-11,99год – бесплатно

- Второ дете од 0-4,99год – бесплатно (не следува легло)

- Второ дете од 5-11,99год – 9 еур на ден (не следува легло)

- Трето Возрасно лице 12+год, – 20еур на ден во двокревтна соба (му следува легло) или плаќа полна цена во четворокреветна соба

- Четврто возрасно лице – 20еур на ден (можно само во четворокреветна соба)


НА ДОПЛАТИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ!!!

· Туристичка такса се доплаќа на рецепција во хотел – 1 евро по особа на ден.


КАПАЦИТЕТ НА СОБИ:

Во двокретена / трокреветна соба – 3 легла (2 возрасни + 2 деца до 11,99 год или само 3 возрасни лица)

Во четворокреветна соба – 4 легла од кои еден дупли кревет, еден единечен кревет и едно дополнително легло (капацитет: 4 возрасни лица или 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете).

Задолжително минимум 3 платежни лица во четворокреветна соба .

Координати: 39.086129, 20.665174