• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

HOTEL GREY (89)

Поставен на 150 метри од 4 ски-лифта и има пристап до ски-до-врата, Grey Хотел  Копаоник нуди соби во Копаоник. Гостите можат да уживаат во затворен базен, спа центар, фитнес центар и сауна бесплатно, да јадат оброк во ресторанот на самото место или да се напијат пијалок во барот. Се нуди бесплатна Wi Fi. 
 
Хотелот има капацитет од 17 соби-апартмани ( 3 Делукс соби / 6 Делукс апартмани / 6 Делукс Премиум апартмани. Удобните и пространи соби и апартмани се опремени со извонредно дизајниран ентериер, туш кабина, хотелска козметика, климатизација / греење и индивидуална регулација, мини бар и можно самостојно подготвување на кафе и чај и пеглање, сателитска ТВ. 
Бесплатно чување на ски опремата се нуди во хотелот Grey Копаоник, додека ски-картите и ски-школата се достапни со доплата, како и масажа. Консиерж е на располагање на гостите и има 24 часа. 
Скијачките патеки Мало Хезеро, Крст, Панчишев и Карман Гребен се наоѓаат на 150 м. 
 
          ПРОМОЦИЈА ЗА ПЕРИОД ОД  30.01. - 04.02.2021 И ОД  07.02 - 12.02.2021 


Цените за сместување се изразени за едно ноќевање во апартман во зависност од бројот на лица за кои е испратено барањето, со вклучен ДДВ. 
  
• Во цената е вклучен појадок,  простор за возило во гаража, бесплатен мини бар, сет за приготвување кафе, чај, личен сеф, простории за пеглање, Wi-Fi интернет конекција.  
• Користење на содржината на „Grey Spa“ (затворен базен, зона за релаксација: финска сауна, био сауна, парна бања, тропски дожд и фитнес центар),  
• употреба на ски-центар во „Grey Rent and Service“.  
• Деца до 7 години се бесплатни 
Како гости остварувате право на  
•10% попуст на ресторански услуги 
• 10% попуст на ски училиште 
• 20% попуст на Grey Spa масажа, третмани за лице и тело, 
• 20% попуст на изнајмување опрема за скијање и сноуборд во ски-центарот „Греј Рент и Сервис“ 
Во цената на сместувањето не е вклучена туристичката такса  (120 RSD по лице за една ноќ за возрасни; 60 RSD по лице за една ноќ за деца од 7-15 години; деца од 0-7 години не плаќаат). 

                                               ЗИМСКИ ЦЕНОВНИК 2020/2021 


* Цената е дадена за нокевање со појадок  
* Дополнително 5 лице ќе биде сместено на дополнителен кревет   90x190cm 
* Децата до 7 години се бесплатни  
 
Цената на единиците за сместување во Делукс соба вклучува: 
• Сместување за ноќевање со појадок (вклучен ДДВ во цената). 
• Паркинг 
• Бесплатен мини бар (полнење на мини бар еднаш дневно). 
• Сет за  чај и кафе во просторијата. 
• Приватен сеф во собата. 
• Објекти за пеглање во просторијата. 
• Бесплатна интернет-врска Wi-Fi. 
• Неограничена употреба на „Grey Spa“- затворен базен, соблекувална ( бањарка, влечки и пешкир), зона за релаксирање, финска сауна, био сауна, турска бања, туш дожд за дожд и теретана. 
• Употреба на скијачка соба во '' Grey Rent and Service ''. 
• 20% попуст на изнајмување опрема за скијање и сноуборд во ски-центарот „Греј Рент и Сервис“. 
• 20% попуст на масажи, услуги за третман на тело и лице во „Греј Спа“ (Спа и велнес центар). 
• 10% попуст на ски училиште 
• ВИП консиерж услуга за време на престојот во хотелот. 
 
Во цената на сместувањето не е вклучена туристичката такса  (120 RSD по лице за една ноќ за возрасни; 60 RSD по лице за една ноќ за деца од 7-15 години; деца од 0-7 години не плаќаат).