• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Hilton Hurghada Resort ***** (22)

(3)

Hilton Hurghada Resort 5* e eден од најпознатите семејни хотели кој се наоѓа во јужниот дел на Хургада во Мемша, на 4 км од центарот на Хургада и 6 км од аеродромот. Хотелот има вкупно 401 елегантно уредени соби и апартмани со бања, сателитска ТВ, клима уред, сеф, мини бар, балкон или тераса. Во склоп на хотелот можете да ги користите следните содржини: 3 ресторани, 10 барови, дискотека, интернет центар, козметички салон, базени со тобогани. Располага и со 2 надоврешни базена, 2 тениски терени, затворен базен, теретана, куглана, билјард, пинг понг, терен за одбојка на плажа, центар за нуркање и нуди бројни активности на вода. Има современ спа и фитнес центар, како и сопственa песочна плажа.  

 

ALL inclusive концепт (10:00 - 00:00) :

Храна (оброци и ужини):

- Појадок во ресторанот Pebbles од 06:30 - 10:30 ч.

- Утрински колачи и чај на главниот бар на базенот 11:00 - 12:30 ч.

- Ручек во ресторанот Pebbles од 13:00 - 15:00 ч.

- Ручек (сендвичи) во Waves барот на плажа од 13:00 - 16:00 ч.

- Сладолед на главниот бар на базенот од 13:00 - 16:00 ч.

- Вечера во ресторанот Pebbles од 18:30 - 22:30 ч.

Dress code: Smart Casual.

**Можност за користење на A la carte вечера од 19:00 - 21:00 ч. еднаш во текот на престојот во Италијанскиот ресторан
Dress code required: Smart Casual.
** Потребна е задолжителна резервација од 08:00 - 10:30 ч. во Pebbles ресторанот

 **Попуст од  25% на a la carte менито во следните ресорани: 
- Lagoona Seafood restaurant
- La Casa Italian Restaurant

** Попустот не е валиден за увозните пијалоци 


 Пијалоци:

- Сите пиjалоци се служат во чаша
- Локално вино се служи САМО за време на ручек и вечера во ресторанот Pebbles и за време на ручек во барот на плажа Waves.

Пијалоци кои се служат во лоби барот, барот на базенот и барот на плажа:
- локални пијалоци
- Пиво (Pharaohs draught beer)
- Локални коктели
- Безалкохолни пијалоци и џусеви
- Цен и зелен чај
- Американско кафе, Нес кафе, капучино, топло чоколадо и еспресо

Работно време на баровите:
Барови кои се отворени од 10:00 до зајдисонце:
- Main pool bar
- Waves beach bar
- Villa pool bar

Lobby Lounge барот е отворен од 10:00 - 00:00 ч.

** 50% попуст на локалните вина надвор од оброците
Сите пијалоци после полноќ се наплаќаат!
Во собите:
- Едно големо шише минерална вода
- Бесплатно во собата чај и кафе 

Напомена:
- Сите All-inclusive услуги престануваат на пладне (12:00) на денот на одјавување

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Пакет цена по лице за 6 ноќи All inclusive / 7 дена
Hilton Hurghada Resort  5* 11.06.19 18.06.19 25.06.19 02.07.19 09.07.19 16.07.19 23.07.19 30.07.19 06.08.19 13.08.19 20.08.19 27.08.19
Dbl  Stanard Sea View 597 597 597 659 659 659 659 659 659 659 659 659
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 408 408 408 439 439 439 439 439 439 439 439 439
DBL Deluxe (Top Floor Partial S 628 628 628 690 690 690 690 690 690 690 690 690
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 423 423 423 454 454 454 454 454 454 454 454 454
DBL Deluxe GV/PV 616 616 616 678 678 678 678 678 678 678 678 678
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 417 417 417 448 448 448 448 448 448 448 448 448
Dbl Standard 566 566 566 628 628 628 628 628 628 628 628 628
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 392 392 392 423 423 423 423 423 423 423 423 423
Sgl Deluxe (Top Floor Partial S 895 895 895 1001 1001 1001 1001 1001 1001 1001 1001 1001
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 557 557 557 610 610 610 610 610 610 610 610 610
SGL Deluxe GV/PV 871 871 871 976 976 976 976 976 976 976 976 976
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 545 545 545 597 597 597 597 597 597 597 597 597
Sgl Stanard Sea View 840 840 840 945 945 945 945 945 945 945 945 945
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 529 529 529 582 582 582 582 582 582 582 582 582
Sgl Standard 790 790 790 895 895 895 895 895 895 895 895 895
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 504 504 504 557 557 557 557 557 557 557 557 557
TRL Deluxe (Top Floor Partial S 616 616 616 678 678 678 678 678 678 678 678 678
TRL Deluxe GV/PV 604 604 604 666 666 666 666 666 666 666 666 666
TRL Stanard Sea View 585 585 585 647 647 647 647 647 647 647 647 647
TRL Standard 554 554 554 616 616 616 616 616 616 616 616 616

 

Цените се дадени по лице и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive
Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен летдозволени 20 кг чекиран багаж по лице
Трансфер  аеродром - хотел - аеродром
Организација на аранжманот

Цената не вклучува:

Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)
Египетска влезна виза - за патници со маккедонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.
Цената на визата е 25$ и истата се плаќа на лице место.
Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите 
Патничко осигурување
Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци.

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.