• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

STUDIOS SOTI (22)

 

Soti Studios се наоѓа на 50 метри од плажа.


25% Попуст за резервации направени до 27.12. за престој во период 15.05-29.05
Уплата 100% до 05.01.2020

20% Попуст за резервации направени до 27.12. за престој во период 29.05-03.07
Уплата 100% до 05.01.2020

15% Попуст за резервации направени до 27.12 за престој во период 03.07-25.09
Уплата 100% до 05.01.2020

 

Термин Услуга Appartman
1 bedroom (3 pax)
15.05-22.05.2020 7 ноќевања 99 €
22.05-29.05.2020 7 ноќевања 105 €
29.05-05.06.2020 7 ноќевања 179 €
05.06-12.06.2020 7 ноќевања 219 €
12.06-19.06.2020 7 ноќевања 285 €
19.06-26.06.2020 7 ноќевања 345 €
26.06-03.07.2020 7 ноќевања 389 €
03.07-10.07.2020 7 ноќевања 429 €
10.07-17.07.2020 7 ноќевања 469 €
17.07-24.07.2020 7 ноќевања 495 €
24.07-31.07.2020 7 ноќевања 495 €
31.07-07.08.2020 7 ноќевања 495 €
07.08-14.08.2020 7 ноќевања 495 €
14.08-21.08.2020 7 ноќевања 469 €
21.08-28.08.2020 7 ноќевања 419 €
28.08-04.09.2020 7 ноќевања 335 €
04.09-11.09.2020 7 ноќевања 285 €
11.09-18.09.2020 7 ноќевања 199 €
18.09-25.09.2020 7 ноќевања 115 €

 

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)

Користење на Wi-Fi

Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)

Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости

Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале

 

Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

 

Цената не вклучува:

Туристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот

Превоз

Патничко осигурување

Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место доплата 5 еур на ден

 

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија:

Скопје - 55€    Штип - 60€    Битола - 60€    Велес - 55 €    Радовиш - 60€    Прилеп - 60€  Неготино - 55€  Струмица - 60€        Струга - 60€       Удово - 55€         Охрид - 60€         Граничен премин - 55€

 

Попусти:

Деца од 2 до 11,99 години - Попуст 10 € од редовната цена

Деца до 1,99 години бесплатно

 

Попусти:

Деца од 2 до 11,99 години - Попуст 10 € од редовната цена

Деца до 1,99 години бесплатно