• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA FLESVOS 10 nokji (sopstven prevoz) (26)

 

Лoкација: Пефкохори, Касандра, Халкидики 

Оддалеченост: Во центарот на местото

Локација: Aparthotel Flesvos се наоѓа во централниот дел на Пефкохори, 120 м. од плажата.

Во близина има продавници и пекари.

Координати : GPS 39 ° 59'23.03''N - 23 ° 36'41.83''E

Тип на соби: 1/2 и 1/2+1 студија


ПОПУСТ: -15% попуст за сите други вили, за резервација и уплата до 20.12.2018 г.


Цените се за НАЕМ на студио за 10 ноќевања во €
Цени вo € се плаќа вo денари 1€ = 62 денари
Легенда: STD 2-студиo сo 2 легла, STD 2+1-студиo сo 2 легла+доп. леглo,

Вo цената Е вклученo:
* Сместување= 10 ноќевања,
* Безжичен интернет
* Клима: вклучена во цената.
* Услуги на претставник на организаторот на туристчката агенција

Во цената НЕ Е вклучено:
* Автобуски превоз,
* Индивидуални трошоци
* Патничко осигурување

Забелешка: Од 01.01.2018г во Грција се плаќа данокот за престој од 0,50€ / по соба / на ден.
Плаќањето се врши на лице место во вилата / претставникот на организаторот (агенцијата).
За користење студио со 2 кревети (SDT 2) како еднокреветно, попуст од цената -20%
Дете до 12 год. може да користи заеднички кревет со возрасен.

Check in : 14:00 часот
Check out : 09:00 часот

Структура:
Двокреветни студија со помошен кревет (фотелја) се наоѓаат на I спрат (бр. 23,25,26) и на II спрат (број 37,38).
Дополнително: Овој објект има рецепција, релакс чакузи базен на покривот (бесплатно за гостите).
Бесплатен бежичен интернет, најдобар сигнал е во лоби околу рецепцијата.
Паркирање е можно на главната улица. (доколку има слободно место)
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица. Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Постелнина и крпи се менуваат еднаш за време на престојот (на половина од престојот).
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.

 

Политика и услови

 При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.