• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

БАНСКО и САНДАНСКИ (5)

 

1 ден 11.10.2019 Петок 

 Поаѓање во 05 часот преку Струмица за Банско со попатна пауза во бањскиот центар Сандански - слободна прошетка во центарот на градот (1 - 2 часа). Продолжување за Банско - најголемиот летно - зимски центар на Балканот, сместување во хотел. Можност за користење на базен, сауна, како и бесплатен WI - FI во хотелот. Вечера – шведски стол со вклучени домашни пијалоци за време на вечерата (бело и црвено вино,наливно пиво, негазирани наливни сокови, вода). Ноќевање.


2 ден 12.10.2019 Сабота

Појадок - шведски стол. Слободно време за индивидуални активности во Банско. Во хотелот бесплатно користење на базен, сауна, фитнес.. Ручек – шведски стол со вклучени пијалоци (бело и црвено вино,наливно пиво, негазирани наливни сокови, вода) за време на ручекот. Во хотелот бесплатно користење на базен, сауна, фитнес... Вечера - шведски стол со вклучени пијалоци за време на вечерата (бело и црвено вино,наливно пиво, негазирани наливни сокови, вода). Ноќевање.


3 ден 13.10.2019 Недела

Појадок - шведски стол. Слободно време за индивидуални активности во Банско. Ручек – шведски стол со вклучени пијалоци за време на ручекот (бело и црвено вино, наливно пиво, негазирани наливни сокови, вода). Поаѓање за Македонија со попатни паузи и пристигнување во доцните вечерни часови.

 

ЦЕНА: 4.700 денари


Деца до 6 години плаќаат 900 денари, од 6 - 12 години 50 % од цената а деца над 12 години плаќаат 70 % од цената во соба со двајца возрасни и користат седиште во автобус, дополнителен кревет, храна и пијалоци. 

Со сопствен превоз: 3400 денари

Деца до 6 години гратис, од 6 - 12 години плаќаат 50 %, а деца над 12 години 70 % од цената во соба со 2 возрасни.

 

Во цената е пресметано:

 - автобуски превоз на дадената релација,

- 2 полни пансиони со вклучени пијалоци за време на оброците (бело и црвено вино, наливно пиво, негазирани наливни сокови,вода) - во хотел со 4* (бесплатно користење на затворен базен, фитнес, сауна, интернет...)

- попатни пауза во Сандански


Во цената не е пресметано:

     - патничко здравствено осигурување