• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Hotel Sunset

Локација: Hotel Sunset 3* се наоѓа на една од најпознатите плажи на Неос Мармарас, плажата Парадизо, од која е одделен со улица и во рамките на истоимениот комплекс. Од центарот на Неос Мармарас е одалечен на околу 1,5 км.

Содржина на хотелот: Самиот комплекс располага со ресторан во кој може да се плати појадок на лице место, рецепција, базен со бар покрај базен и туш, а гостите имаат на располагање лежалки и чадори за сонце околу базенот (со задолжително консумирање на пијалоци). За време на попладневната пауза, базенот е затворен, а рецепцијата е отворена од 08:00 до 23:00 часот. Нудиме двокреветни и трокреветни студија со грчко-француски (помали од стандардните) и единечни кревети, како и четворокреветни апартмани. Сите сместувачки единици се наоѓаат на високото приземје и на првиот кат од третата зграда на овој комплекс и немаат поглед кон морето. Хотелот има паркинг за неколку автомобили (пред хотелот) кој не може да се резервира однапред. Има простор за последен ден на престој и посебни тоалети. Хотелот Sunset 3 * е еден од најпознатите и најпопуларните хотели во Неос Мармарас.

Содржина на собите: Опремени се со чајна кујна (фрижидер, мини електричен шпорет и прибор без тави) наменета за приготвување на лесни јадења (строго е забрането пржење риба и други јадења со тешки мириси, како и носење сопствени јадења), тоалет, пешкири( по еден за особа), тераса со столици за седење, тенди, ТВ, фен, WiFi (слаба конекција) и клима чие користење е вклучено во цената. Во апартманите собите се одделени со врата и се состојат од спална и дневна соба. Постелнината и крпите се менуваат по третата ноќ, додека чистењето се врши секоја втора вечер.

 

АРАЖМАНИ НА 10 НОЌЕВАЊА

Vila Tip 20.05

30.05
30.05

09.06
04.06

14.06
09.06

19.06
14.06

24.06
19.06

29.06
24.06

04.07
29.06

09.07
04.07

14.07
09.07

19.07
14.07.-24.07.
19.07.-29.07.
24.07.-03.08.
29.07.-08.08.
03.08.-13.08.
08.08.-18.08.
13.08

23.08
18.08

28.08
23.08

02.09
28.08

07.09
02.09

12.09
07.09

17.09
12.09

22.09
17.09

27.09
22.09

02.10
Hotel
Sunset 3*
– Базен-
Плажа Парадизо
1/2 Std 95* 135* 155* 175* 240* 565 620 675 705 735 805 795 755 605 265* 225* 190* 170* 145* 95*
1/3 Std 85* 115* 140* 165* 200* 615 675 735 765 795 865 855 815 680 215* 180* 145* 135* 120* 95*
1/4 App 75* 105* 125* 145* 175* 685 750 825 865 905 1045 1030 955 800 195* 165* 135* 120* 105* 95*
Употреба на клима Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена

Aranžmani na 15 noćenja

Vila Tip 20.05

04.06
30.05

14.06
04.06

19.06
09.06

24.06
14.06

29.06
19.06

04.07
24.06

09.07
29.06

14.07
04.07

19.07
09.07

24.07
14.07. – 29.07.
19.07. – 03.08.
24.07. – 08.08.
29.07. – 13.08.
03.08. – 18.08.
08.08

23.08
13.08

28.08
18.08

02.09
23.08

07.09
28.08

12.09
02.09

17.09
07.09

22.09
12.09

27.09
17.09

02.10
Hotel
Sunset 3*
TV, AC
-базен-
Парадизо плажа
1/2 Std 200* 210* 230* 310* 720 885 975 1020 1095 1140 1210 1190 1160 1005 825 350* 300* 250* 220* 195*
1/3 Std 170* 175* 210* 265* 830 960 1060 1110 1185 1230 1300 1290 1250 1110 940 275* 235* 195* 175* 140*
1/4 App 150* 155* 185* 225* 930 1075 1190 1250 1345 1430 1570 1540 1480 1305 1110 250* 215* 175* 155* 120*
Употреба на клима Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена
Легенда
  • 1/2 Std – Двокреветно студио
  • 1/3 Std – Трокреветно студио;
  • 1/4 App – Четворокреветен апартман;
  • Free - Besplatna upotreba klime.

задолжителна доплата на име „Stay over“ данок за престој од 0,5 евра на ден по соба, плаќањето се врши на лице место , услуги кои не се наведени во програмата, индивидуални и други трошоци на патниците.

Во студијата или апартманите првиот ден влезот е во 15:30 часот (по локално време), а последниот ден студијата и апартманите се напуштаат до 09:00 часот (по локално време). Патниците влегуваат во исчистени и подготвени сместувачки капацитети, но за време на престојот се должни да се грижат за нивната хигиена. Сите апартмани и студија имаат основен кујнски прибор и опрема, но не и тоалетна хартија и средства за хигиена. Не е можно да се избере кат, поглед или број на соба, освен ако не е поинаку наведено во програмата.