• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Vila Zanet Palace-10ноќи/сопствен превоз (100)

Локација: Вила Zanet Palace се наоѓа на главниот пат низ Неа Врасна во близина на големите супермаркети. Од плажата е оддалечена 300 m, а од центарот на градот 150 m. 

Содржина на вилата: Во нашата понуда располагаме со трокреветни, четирикреветни и петкреветни студија, како и петкреветни апартмани. Самиот комплекс располага со рецепција, надворешен базен за деца и возрасни, лежалки и чадори покрај базенот чие користење е бесплатно за гостите, а има и обезбеден паркинг простор. Вилата располага со простран двор со детски парк, туш во дворот и простор за складирање на багаж последниот ден, WiFi (слаб проток), како и паркинг простор. Идеален семеен комплекс, во кој подеднакво безгрижно уживаат и возрасните и децата. 

Соби: Сите студија и апартмани имаат опремена мини кујна (фрижидер, мини електричен шпорет, садови) за приготвување на лесни оброци, бања, LCD телевизор, тераса, клима уред, чија употреба е вклучена во цената. Четирикреветните студија и петкреветните апартмани се реновирани и се наоѓаат на приземје. Трокреветните и петкреветните студија не се реновирани. Апартманите се состојат од посебна спална соба со брачен кревет и еден единечен, како и кујна со софа кревет погодна за двајца возрасни. Вилата има крпи кои се менуваат на секои пет дена, кога се менува постелнината, додека чистењето е на денот на смената. 

 

Vila Tip 26.05 05.06 15.06 25.06 05.07 15.07 25.07 04.08 14.08 24.08 03.09 13.09 23.09
Vila

Zanet

Palace

-bazen-

Nea Vrasna

1/2 Std 75* 125* 165* 345 455 525 555 555 525 435 170* 145* 85*
1/3 Std 65* 100* 130* 355 465 535 565 565 535 445 130* 120* 75*
1/4 Std 60* 90* 130* 455 515 605 625 625 605 495 115* 95* 70*
1/5 Std 55* 85* 120* 475 545 635 655 655 635 525 105* 85* 65*
1/4 App 75* 110* 140* 495 565 655 685 685 655 545 135* 115* 80*
1/5 App 70* 95* 125* 535 605 705 735 735 705 575 120* 105* 75*
Upotreba klime Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free
Легенда
  • 1/2 Std - Dvokrevetni studio;
  • 1/3 Std - Trokrevetni studio;
  • 1/4 Std - Četvorokrevetni studio;
  • 1/5 Std - Petokrevetni studio;
  • 1/4 App - Četvorokrevetni apartman;
  • 1/5 App - Petokrevetni apartman;
  • Free - besplatna upotreba klime.

– Crvenom bojom su obeleženi prodati studiji/apartmani
– Cene označene zvezdicom (*) su cene paket aranžmana (smeštaj i prevoz, bez teritorijalne doplate za prevoz) po osobi

 

– Biranje spratnosti, pogleda ili broja sobe nije moguće, osim kada u programu nije drugačije navedeno.

 

Сезонски услови за деца до 10 години:
– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.

 

Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да може да се обезбеди со доплата по цена од 2 еур/ден.

 

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.
– Кредитни картички

Сите цени се изразени во евра, а плаќањето се врши во денари по средниот курс на НБРМ на денот на уплатата.