• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ВИЛA FOTIS - сопствен превоз (9)

Вилата се наоѓа на 100 метри од на главната улица и плажата. Одговара за фамилија со деца. Располага со двокреветни и трокреветни студија опремени со кујнски дел, тераса-приземје, ТВ, купатило. За време на престојот, гостите сами ја одржуваат хигиената.Вилата не поседува клима уед.

ЦЕНИ И ТЕРМИНИ

Локација: 39.75129195644538, 22.86253656081656

 

ТУРИСТИЧКА ТАКСА
Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.

НАПОМЕНА
- Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 09.00 часот;
- Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните;
- Бројот на лица кои се сместуваат во студијата/апартманите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето;
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

 

ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ

Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари.