• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел HORIZONT 4* (15)

https://harmoniahotelsgroup.com/horizont-hotel/


Хотелот “Horizont” лоциран на само 5 км. од градот и 200 м. од плажа, им нуди на сите гости идеален престој при посета на Драч.

Објектот е опремен со 64 стандардни соби, 14 супериор соби, 14 апартмани и 2 претседателски апартмани.

Собите се опремени со: клима уред, работна маса со стол, мал фрижидер, ТВ со рамен екран, телефон...

Хотелот во својата содржина нуди: ресторан, бар, Спа центар, базен, фитнес центар, паркинг (бесплатно), рецепција, Wi-Fi (бесплатно), приватна плажа.

Базенот пред хотелот нуди алтернатива за посетителите кои претпочитаат слатка вода.

Лежалките и чадорите за сонце на плажа и базен се бесплатни за сите гости на хотелот.

 

Попуст за рани резервации

-10% за резервации направени до 30.03.2021 со 50% уплата

Тип на соба

01.06-14.06

15.09-30.09

15.06-30.06

01.09-14.09

01.07-31.08

Висока сезона

Ноќ. со појадок   

Полу  пансион  

Се вклучено 

Ноќ. со појадок  

Полу 

пансион  

Се вклучено 

Ноќ. со појадок  

Полу

пансион  

Се вклучено

1/2 соба 

23

28

35

27

32

39

32

37

44

Супериор соба

26

31

38

30

35

42

35

40

47

Јуниор суит    

29

34

41

33

38

45

38

43

50

 

-Цените се дадени по лице, на ден за избрана услуга (мин. 5 ноќевања)

-Деца до 6 год. Бесплатно

-Деца од 6-12 год. со две возрасни лица имаат попуст 50%

-Деца од 6-12 год. со еден возрасно лице имаат попуст 30%

-Две деца до 12 год. сами во соба имаат попуст 30%

-Трето лице има попуст 20%

-Лице во еднокреветна соба доплаќа 60% 

-Цените за висока сезона важат за минимум 5 ноќи, за помалку ноќевања се доплаќа 20%

-Влез во собите од 14:00 часот, Напуштање на собите до 11:00 часот

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).