• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

REGINA SWISS INN RESORT 4* (22)

                                            
Опис нa хотелот
Хотелот се наоѓа во центарот на Сакала, постариот дел на Хургада, на своја сопствена песочна плажа.Хотелот има 299 соби кои се распоредени во главната зграда и бунгалови. Сите се со бања, сателитска ТВ, телефон, мини бар, клима уред.Сеф може да се изнајми на рецепцијата. Покрај двата ресторани, хотелот има неколку барови и дискотека. Во состав на хотелот има и интернет кафе, трговски центар, фитнес центар, салон за масажа и сауна. Хотелот има 3 базени. Покрај тениските и одбојкарските терени, гостите имаат на располагање и пинг-понг, билијард и сквош.Услугата е заснована на all inclusive концепт според правилата на хотелот.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.
                                  
ПРОМОТИВНИ ПАКЕТ ЦЕНИ

Цени со вклучен попуст до 28.02 и 50% уплата до 05.03

Regina Swiss INN Resort 4 * 27.05.20 03.06.20 10.06.20 17.06.20 24.06.20 01.07.20 08.07.20 15.07.20 22.07.20 29.07.20 05.08.20 12.08.20 19.08.20 26.08.20 02.09.20 09.09.20 16.09.20
6 ноќевања / 7 дена + авионски билет + аеродромски такси +  All inclusive услуга + трансфери
Dbl Standard (по лице) 411 411 411 411 411 424 424 424 424 430 436 436 436 436 418 418 418
2 adl 823 823 823 823 823 848 848 848 848 860 873 873 873 873 835 835 835
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1118 1118 1118 1118 1118 1143 1143 1143 1143 1155 1168 1168 1168 1168 1130 1130 1130
2 adl + 2 chd (2 - 6,99) (2 - 13,99) 1413 1413 1413 1413 1413 1438 1438 1438 1438 1450 1463 1463 1463 1463 1425 1425 1425
2 adl + 2 chd (7 - 13,99) ( 2- 13,99) 1472 1472 1472 1472 1472 1503 1503 1503 1503 1519 1534 1534 1534 1534 1488 1488 1488
Sgl Standard 474 474 474 474 474 492 492 492 492 502 511 511 511 511 480 480 480
1 adl + 1 chd (2 - 13,99) 769 769 769 769 769 787 787 787 787 797 806 806 806 806 775 775 775
1 adl + 2 chd (2 - 6,99) (2 - 13,99) 1064 1064 1064 1064 1064 1082 1082 1082 1082 1092 1101 1101 1101 1101 1070 1070 1070
1 adl + 2 chd (7 - 13,99) ( 2- 13,99) 1154 1154 1154 1154 1154 1182 1182 1182 1182 1196 1210 1210 1210 1210 1163 1163 1163
TRL Standard (по лице) 399 399 399 399 399 411 411 411 411 418 424 424 424 424 405 405 405
3 adl 1197 1197 1197 1197 1197 1234 1234 1234 1234 1253 1272 1272 1272 1272 1216 1216 1216
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1492 1492 1492 1492 1492 1529 1529 1529 1529 1548 1567 1567 1567 1567 1511 1511 1511

Цените се дадени по соба и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive
Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен лет)
Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)
Дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
Трансфер  аеродром - хотел - аеродром
Организација на аранжманот

Цената не вклучува:

Египетска влезна виза - за патници со македонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.
Цената на визата е 26$ и истата се плаќа при резервација
Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите
Патничко осигурувањеФакултативни екскурзии и индивидуални трошоци

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.