• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

PERUN LODGE 4* (35)

 

Локација:  хотелот е лоциран на околу 300 метри од главната гондола и околу 1 км од центарот на Банско
Капацитет: 
Хотелот е изграден во 2009 година и располага со 110 еднособни апартмани, 74 студија.
Хотелски содржини: 
рецепцја, сеф на рецепција ( се доплаќа ), услуга во соба, WI-FI во лоби бар, ски гардероба, лоби бар, пиано бар, коференциска сала. Базен со дел за деца, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, турска бања, бесплатен превоз до кондола, ресторан, игротека.
Опременост на собите: 
сите соби се опремени со бања, сателиста TV, телефон, мини бар, сеф.

www.perunlodge.com

 

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 

20% попуст за резервација и уплата до 30.09.2019 | 15% попуст за резервација до 31.10.2019 

10 попуст за резервација до 30.11.2019

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-28.12.2019 и 19.01-20.04.2020

(Попустот за рана резервација и бонусите се комбинираат)

 

 

Во цената е вклучено :

појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, ски гардеробер, интернет во лоби.

Доплата за паркинг (на рецепција) – 9€ на ден.


 Дополнителни услови : 

Дете до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно

Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 18€ на ден

Дете од 5-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст 

Возрасен на дополнително легло  – 25% попуст

Доплата за еднокреветна соба : 22€ на ден (не важи за 28.12-03.01.2020, не се пресметува попуст за рана резервација)

 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 80€, дете – 40€ (на 31.12 нема регуларна вечера)

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден