• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA MITAKAS (66)

Неи Пори идеално место за мирен и опуштен одмор. Местото го карактеризира долга, широка, песочна, плитка, плажа, паркови со зеленило, голем број ресторани, барови и широки улици. Шеталишетото покрај плажа изобилува со продавници, таверни, слаткарници, златара и продавници за кожа и крзно.  Дополнителни соджини за забава и рекреација, се Луна паркот, Картинг патеката, спортскиот центар, уредени детски игралишта и водени спортови. Во близина се наоѓаат туристичките места Платамона и Лептокарија. Медитеранската вегетација, фасцинантен поглед кон планината Олимп, чиј врв е покриен со густи облаци, чистото море го прават Неи Пори како од бајка. На 10 км од местото се наоѓа делтата на реката Пиниос.

 Koordinati : 39°58'31.2"N 22°39'17.2"E

Вила Митакас се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори .Располага со 7соби од ко ( 5- студија1/3, 1 -студија 1/4,апартман 1/3+1/3.Вилата се наоѓа 80 м одалечена од плажа .Wi-fi - бесплатно додека климата е со доплата 5 евра на ден
термин
ноќи 1/3 студ бр 301.302 1/3 студ.бр 101;102;201 1/4 студ.бр 202 1/3+1/3 апартман 303
22.05.2022 7 70 80 90 100
29.05.2022 7 115 130 160 180
05.06.2022 7 160 180 199 250
12.06.2022 7 230 250 275 330
19.06.2022 7 250 280 300 379
26.06.2022 7 260 310 359 429
03.07.2022 7 280 315 369 469
10.07.2022 7 330 360 379 469
17.07.2022 7 330 360 379 469
24.07.2022 7 330 360 379 469
31.07.2022 7 330 360 379 469
07.08.2022 7 330 360 379 469
14.08.2022 7 330 360 379 469
21.08.2022 7 320 350 350 399
28.08.2022 7 270 300 309 340
04.09.2022 7 250 290 289 310
11.09.2022 7 180 200 209 230
18.09.2022 7 100 120 150 170


Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • Доплата на туристичка такса -0,5 на студио од ноќ (се плаќа во објектот )
 • Користењето на клима-уред, (5 евра на ден)
 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 •  
  • За возрасни 2.480 мкд. (40 евра)
  • За деца до 12 години 1.860 мкд. (30 евра) 
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
 • СТУДИО БР 101 -Реновирано Студиото се наоѓа на високо приземје. Студиото располага со еден дупли кревет и еден поединечен кревет..Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило. - СТУДИО БР 102-Реновирано Студиото се наоѓа на високо приземје. Студиото располага со еден дупли кревет и еден поединечен кревет.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило - СТУДИО БР 201-Реновирано Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и еден поединечен кревет. Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило
  СТУДИО БР 202-Реновирано
  Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и два поединечни кревет.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило -

  СТУДИО БР 301 Студиото се наоѓа на вториот кат. Студиото располага со еден дупли кревет и еден поединечен кревет. Комплетно опремена кујна со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило СТУДИО БР 302 Студиото се наоѓа на вториот кат. Студиото располага еден дупли кревет и еден поединечни кревет. Комплетно опремена кујна со кујнски инвентар е оделена од делот за спиење .Студиото излегува на тераса со поглед кон улица.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило СТУДИО БР 303 Апартманот се наоѓа на вториот кат. Располага еден дупли кревет и еден поединечни кревет во спалната соба и еден дупол кревет и еден поединечен во дневната . Комплетно опремена кујна со кујнски инвентар и голем фрижидер .Студиото излегува на тераса со поглед кон улица. Апартманот е опремено со еден клима уред во дневната соба ,тв и купатило .
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. Меридијан