• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел VH BELMOND DURRES HOTEL&RESTAURANT 4* (15)

https://vh-hotels.com/vh-belmond-hotel/

 

Хотел ‘’BELMOND’’ се наоѓа во Драч на сама плажа. Хотел со модерен стил, со 103 пространи соби и 25 апартмани. Во ресторан-барот на кров на хотелот може да се ужива во зајдисонцето, во погледот кон морето и во прекрасните коктели и останати пијалоци.

Собите се опремени со: работна маса, клима уред, мал фрижидер, ТВ со рамен екран со сателитски програми, апарaт за чај/ кафе...

Објектот во својата содржина нуди: ресторан, базен, бесплатен приватен паркинг, приватна плажа, фитнес центар, бар на плажа, бесплатно WiFi, рецепција 24 часа, СПА усуги (сауна, солариум, турска бања, масажа, џакузи... со доплата), менувачница…

Хотелот нуди забава на плажа во текот на денот а во черните часови на терасата на ресторанот.

Објектот е прилагоден и за престој на лица со инвалидитет.

 

Тип на соба

15.06-30.06

01.09-14.09

01.07-31.08

НП

ПП

НП

ПП

Двокреветна соба

22.5

27.5

26

31

Апартман (максимум 4 лица)                    

25

30

28

33

Апартман со поглед кон море (максимум 6 лица)

25

30

28

33

 

-Цените се дадени по лице, на ден за избраната услуга

(НП – ноќевање со појадок / ПП – полу пансион)

-Деца до 6 год. Бесплатно

-Деца од 6-12 год. со едно возрасно лице -30%

-За трето лице цената се намалува за 3 евра на ден

-Доплата за еднокреветна соба во јуни и септември 13 евра / јули и август 16 евра на ден

-Доплата (на цената на полу пансион)

All Inclusive light-мени од три оброци, вода и 1/2 вино или безалкохолен пијалок - 10 евра

All Inclusive-неограничено јадење, пијалоци (вода, вино, безалкохолни пијалоци). Влучени  лежалки, чадори и безалкохолни пијалоци на плажа - 14 евра

-Влез во собите од 14:00 часот, Напуштање на собите до 11:00 часот

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).