• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ASPRA HOUSE (62)

АСПРА ХАУС се наоѓа во центарот на Полихроно, на само околу 100 метри од плажа. Студиата се целосно реновирани во 2017год. на прв кат и се состојат од голема соба со 1 дупли кревет и еден единечен кревет на спрат. Кујната е опремена со голем фрижидер, микробранова печка и решо, основни садови за соодветниот број на лица), kлима (вклучена во цената), тераса со гарнитура за седење со поглед на градината и купатило. Сите студиа се опремени со клима уред (вклучен во цената),wi-fi и LCD ТВ .Во непосредна близина на 50м се наоѓа голем бесплатен паркинг. 
КООРДИНАТИ: 40.015258,23.530686

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО И СО ПРЕСМТАНИ 7% ПОПУСТ ДО 29.02.2020
Напомена: 
Смените се однесуваат на апартман или студио за 12,10 и 7 ноќевања
 Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 Сместување во собите е во 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е до 10.00 часот по локално време
 При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место.
 За резервација е потрбна уплата од 30% аконтација и целосна уплата до наведениот датим за рана резервација
 Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Last Minute понуда да ги објави и продаде останатите слободни капацитети во одредена вила по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.Лицата кои претходно уплатиле својот аранжман немаат право на надомест на средтвата на име на разлика во цената.
 За уплатени два аранжмана 10+10 ноќевања одобруваме попуст од 5 % на вториот аранжман и не се комбинира со други попусти..
 Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
o возрасни: 35 € o деца од 2 до 12 години: 25 € o деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
o туристичка такса 0,5€ на ден од апартман- се плаќа на лице место Важат Општите услови за патување на СКТМ и T.A.Mеридијан
Поаѓање за Грција е во 06.00 часот пред Т.Ц. БИСЕР на автобуската постројка.