• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Апарт - Хотел EVAL 4* (15)

www.evalhotel.com

 

Хотел Евал е 2.5км. оддалечен од центарот на Саранда, на само 60м. од плажа. Објектот е изграден во 2009 година и реновиран во 2018 год. На кровот на хотелот има летна тераса, à-la-carte ресторан и бар во кој се служат локални и италијански специјалитети.

Собите се опремени со: клима уред, фен, мал фрижидер, ТВ со кабловски канали... Фамилијарните суити имаат кујна.

Повеќето соби се со поглед кон море.

Објектот во својата содржина нуди: рецепција, ресторан, бар, паркинг...

Можност за изнајмување на автомобили и велосипеди.

 

Тип на соба

Капацитет

01.06-31.06

01.10-31.10

01.07-15.07

16.07-31.08

Еднокреветна соба

1 лице

30

35

35

Двокреветна соба

2 лица

35

40

45

Трокреветна соба

3 лица

40

45

55

Фамилијарен Суит со 2 соби

3-4 лица

50

60

65

Фамилијарен Суит со 2 соби

5 лица

65

70

75

 

-Цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден

-Прво дете до 5 години Бесплатно

-Второ дете до 5 год. 50% попуст

-Прво дете од 5-11 год. 50% попуст

-Второ дете од 5-11 год. 30% попуст

-Доплата за полу пансион 10 евра, доплата за полн пансион 20 евра

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).