• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA BOGOEVIKJ (58)

ВИЛА БОГОЕВИЌ располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби. Собите на првиот и вториот кат се со заедничко купатило, односно на две соби има еден тоалет. Овие соби немаат клима и фрижидер. ( цените со* ). На третиот кат собите имаат сопствено купатило, клима и фрижидер . Kористење на клима уредот е вклучен во цената во оние соби во кои има клима.

цените обележани со * се за собите на 1 и 2 кат со заедничко купатило
1 14.06-23.06.2021 155* 180
2 23.06-02.07.2021 175* 200
3 02.07-11.07.2021 195* 220
4 11.07-20.07.2021 205* 240
5 20.07-29.07.2021 205* 240
6 29.07-07.08.2021 205* 240
7 07.08-16.08.2021 205* 240
8 16.08-25.08.2021 195* 230
9 25.08-03.09.2021 175* 210
10 03.09-12.09.2021 155* 190

Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ

 (9 полни пансиони со вклучен превоз)


- Прво дете   до 12 год. ПОПУСТ   од 50 % од цената на аранжманот.

- Второ  дете до 12 год. - ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет).

 

Попустот важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)

 

-Попуст за трето возрасно лице и дете над 12год – 20% попуст 

- Дете до  5 год. кое не користи кревет - ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра ).

* Намалување за патување со сопствен превоз - 10 евра.

* Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.

* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место  

 

Поаѓање за Црна Гора

Скопје (Дрво Декор) – 05.00часот

 

-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

НАПОМЕНА

- ПОПУСТОТ ЗА РАНА УПЛАТА ВАЖИ САМО ЗА ПЛАЌАЊЕ ВО ГОТОВО И ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА.

- ДОКОЛКУ СЕ ПРАВИ ПРОМЕНА НА АРАНЖМАН УПЛАТЕН СО ПОПУСТ, НОВИОТ ДОГОВОР СЕ КАЛКУЛИРА СОГЛАСНО РЕДОВНИОТ ЦЕНОВНИК И ВО ПЕРИОДОТ КОГА СЕ ВО ТЕК ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА УПЛАТА.

- ЗА ВРЕМЕ НА ПАТУВАЊЕТО ЌЕ БИДАТ ЗАПАЗЕНИ СИТЕ ПРОТОКОЛИ, ЗАДОЛЖИТЕЛНА ДЕЗИНФЕКЦИЈА ПРИ ВЛЕЗ ВО АВТОБУС, ОДРЖУВАЊЕ НА ДИСТАНЦА НА ПАТНИЦИ КОИ НЕ ПАТУВААТ ЗАЕДНО.

- СЕ ПАТУВА СОГЛАСНО МОМЕНТАЛНИТЕ ПРОТОКОЛИ ЗА ПРЕВОЗ.

- ЗА ВРЕМЕ НА ПАТУВАЊЕТО ВО АВТОБУС ЗАДОЛЖИТЕЛНО Е НОСЕЊЕ НА МАСКА СО КОЈА СЕ ПОКРИВА УСТАТА И НОСОТ. ПАТНИЦИТЕ СЕ ДОЛЖНИ ЗА ЦЕЛО ВРЕМЕ ТРАЕЊЕ НА ПАТУВАЊЕТО ДА ВНИМАВААТ НА СВОЈАТА БЕЗБЕДНОСТ И НА БЕЗБЕДНОСТА НА ЦЕЛА ГРУПА, И ДА ГИ ПОЧИТУВААТ ПРАВИЛАТА И ПРЕПОРАКИТЕ.

- АГЕНЦИЈАТА НЕ СНОСИ НИКАКВА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА ВО ОБЈЕКТИТЕ.

- ДОПЛАТА ЗА ТУРИСТИЧКА ТАКСА 1 ЕВРО ДНЕВНО ПО ЛИЦЕ