• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

ЕГЕ МОТЕЛ 3* (21)

ЕГЕ МОТЕЛ, се наоѓа во центарот на островот  Авша на сама плажа. Располага со 1/2, 1/3, 2+1, 2+2 студиа, комплетно опремени со: ТВ, мини кујна, тоалет, 24 часа топла вода, клима, балкон и WI- FI.

НАПОМЕНА:

 • Цените се дадени по лице за 9 ноќи со вклучен превоз
 • Користење на климата е вклучено во цената
 • Chick In – 14.00h, Check Out – 10.00h ( по локално време ).
 • Деца до 2 год. БЕСПЛАТНО – не користат седиште
 • Деца од 2 – 6 год. – плаќаат само седиште во автобус – 45€
 • Деца од 6 – 12 год. – 20% – ПОПУСТ
 • Цена за траект Текирдаг – Авша – Текирдаг – 12€ ( повратна карта )- се плаќа на лицеместо.

 

ВАЖНО:

 • Поаѓањето е ден предходно од дадените термини во табелата.
 • За сопствен превоз се намалува 35 € од дадените цени во табелата
 • За влез во Р.Турција потребно е патните исправи да се со важност минимум 6 месеци пред истекување.
 • За патувањето не е потребен сертификат за вакцинација, ниту било каков тест
 • Седиштата во автобус ги одредува агенцијата, доколку имате барање за одредено седиште истото се доплаќа 15€ за два правци.
 • Агенцијата не гарантира за соба со поглед на море, соба на кат или приземје.
 • Доколку направите резервација телефонски истата ќе ви важи 4 часа, доколку поминат 4 часа , а за истата нема потврда за уплата – ќе се смета за откажана.
 • За резервација потребна е аконтација од 30% од сумата, целосна доплата 10 дена пред поаѓање.
 • Цените се изразени во евра, а уплатата се врши во денарска пртиввредност 1€ = 62 мкд.
ТЕРМИН

 

 

УСЛУГА 9 ноќи со    превоз
11.06 – 20.06.2022 Ноќ. 179€
20.06 – 29.06.2022 Ноќ. 189€
29.06 – 08.07.2022 Ноќ. 209€
08.07 – 17.07.2022 Ноќ. 219€
17.07 – 26.07.2022 Ноќ. 219€
26.07 – 04.08.2022 Ноќ. 219€
04.08 – 13.08.2022 Ноќ. 219€
13.08 – 22.08.2022 Ноќ. 219€
22.08 – 31.08.2022 Ноќ. 209€
31.08 – 09.09.2022 Ноќ. 199€
09.09 – 18.09.2022 Ноќ. 189€