• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA HALKIAS 10 nokji (sopstven prevoz) (26)

 

Лoкација: Пефкохори, Касандра, Халкидики (Грција) 

ЛoкацијаВилата Халкиас се наoѓа на помалку од 250 м. од плажата и шеталиштето. Во близина на вилата е стариот плоштад на Пефкохори, каде што има многу ресторани и барови.

Kooрдинати : GPS39 ° 59'13.73''N - 23 ° 36'54.76''E

Тип на соби: 1/2, 1/3 и 1/4 апартмани

Структура:Апартман 3+2 (бр. 5) и Студио 3+2 (бр. 4) се наоѓаат на високо приземје. На првиот кат се апартмани 2+2 (бр. 6 и 7).

Тип на одмор: За сите возрасти


-20% попуст за резервација и уплата 100% до 20.12.2018 г.

Цените се за НАЕМ на студио / апартман за 10 ноќевања во €
Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари
                                                                                                                                                                                                                                  Легенда:
APP 2-Апартман со 2 легла,
APP 3 - Апартман со 3 легла,
APP 4 - Апартман со 4 легла
APP 3 prize.- Апартман со 3 легла на приземје
APP 4 prize.- Апартман со 4 легла на приземје
                                                                                                                                                                                                                                      Во цената Е вклучено:
* Сместување = 10 ноќевања,
* Безжичен интернет
* Клима: вклучена во цената.
* Услуги на претставник на организаторот на туристичката агенција.
                                                                                                                                                                                                                                      Во цената НЕ Е вклучено:
* Автобуски превоз,
* Индивидуални трошоци,
* Патничко осигурување,
Забелешка: Од 01.01.2018г во Грција се плаќа данокот за престој од 0,50€ /по соба / на ден. Плаќањето се врши на лице место во вилата / претставникот на организаторот (агенцијата)
 За користење студио со 2 кревети (SDT 2) како еднокреветно, попуст од цената -20% Дете до 12 год. може да користи заедничко легло со возрасен
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот. Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица. Патниците студиото/апартманот го превземаат по 14:00 часот, последниот ден напуштање на студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро. Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот. Постелнина и крпи се менуваат еднаш за време на престојот (на половина од престојот). Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат

 

Политика и услови

 При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.