• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

LION 4*

 

Hotel Lion се наоѓа во мирниот дел на Боровец. Реновиран е и нуди внатрешен базен, трансфер до жичарата, комфорни соби, вкусна храна и професионална услуга…

 

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
-20% за уплати до 30.09.2019

* Цените се со вкалкулиран попуст

 

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2019-2020

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD). 

Во цената е вклучено: 
- Ски остава, користење на базен, сауна,фитнес, транспорт до ски гондолата.
-За време на вечерата има вклучени пијалоци (вино, пиво, вода и џус)

Во цената НЕ е вклучено :
Туристичка такса за престој  1 € возрасен и деца 2-12г. на ден.
Доплата за Новогодишна вечера ( задолжителна ) 75 € / возрасен, 37,5 €/ дете ( 4-12 г.)
Доплата за Божиќна вечера ( не задолжителна ) 45 € / возрсен , 22,5€ / дете ( 4-12 г)

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1) -20 % за уплати до 30.09.2019, -10 % за уплати до 31.10.2019 . Попустите не се валидни за Нова Година и Божиќ.
2)  7=6, 10=9 & 14=12 за сите пристигнувања од 29.02.2020. Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона. Попустите се комбинираат.

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено