• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

KIPOS 1 HOUSE (53)

 

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОМПЛЕТНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ДО 01.02.2019

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОМПЛЕТНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ДО 01.03.2019

5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОМПЛЕТНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ДО 01.05.2019

 

Kipos 1 се наоѓа на плажата во централниот дел на Неи Пори кај кафулето Marabu, во непосредна близина на куќата Tsambika. Во понуда се двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија, со француски кревети по грчки стандарди, сместени на последниот кат од куќата. Четирикреветните студија покрај францускиот имаат и кревети на спрат. Студијата со директен поглед на море се ценовно издвоени и имаат ознака SV, додека останатите капацитети имаат делимичен, бочен или се без поглед на море. Сите сместувачки единици имаат основно опремена кујна, купатило, тераса, Tv и клима уред, чие користење се доплаќа. WiFi интернет во приземјето на куќата. Постелнината се менува еднаш, на половина од престојот.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 10 НОЌИ

 

 Влез во собите е во 16 ч а напуштање во 9 ч

 за хигиената на собите за време на престојот се грижите сами и потребно е истите да ги оставите во чиста состојба (испразнет и исклучен фрижидер на 0, фрлено ѓубре, измиени садови...)

 дозволено е дете до 6 год да го дели креветот со родителите или 2 деца до 10 год да делат еден кревет

 било какви промени за веќе потврдена резервација се наплаќаат 15 еур

 По пристигнувањето потребно е да се јавите на претставникот за да Ве упати како да ја најдете куќата и да Ве регистрира. Доколку не можете сами да ја најдете, претставникот ќе Ве смести најбргу што може

 плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден

TАКСАТА ЗА ПРЕСТОЈ ВО ВИСИСНА ОД 0,5 ЕУР НА ДЕН ПО СМЕСТУВАЧКА ЕДИНИЦА (СТУДИО/АПАРТМАН/ДУПЛЕКС) ЗА ОВОЈ ОБЈЕКТ СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА, ПРИ РЕЗЕРВИРАЊЕ, И ИСТАТА НЕ ПОДЛЕЖИ НА ПОПУСТ!