• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

Villa Moustakas (22)

На првиот крак на Касандра се наоѓа Полихроно – едно од најлуксузните места, со долга песочна плажа, со маркети, пекари, хотели, вили и апартмани, таверни, кафулиња, барови…

Плажа: 50м од песочна плажа со ситни каменчиња

Услуга: само наем.

Интернет: бесплатно во соби

Клима уред: бесплатно

Сместување: Сите соби имаат комплетно опремена кујна и прибор во согласност од бројт на легла во собата.
Чистење на собите: еднаш неделно; Промена на крпи и постелнина: еднаш неделно;


 

Villa Moustakas, Polychrono

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќи

Период

Услуга

Studio 1/3

29.05 - 05.06.2022

7 RO

169 €

05.06 - 12.06.2022

7 RO

249 €

12.06 - 19.06.2022

7 RO

289 €

19.06 - 26.06.2022

7 RO

329 €

26.06 - 03.07.2022

7 RO

379 € 280€

03.07 - 10.07.2022

7 RO

399 €

10.07 - 17.07.2022

7 RO

429 €

17.07 - 24.07.2022

7 RO

469 €

24.07 - 31.07.2022

7 RO

469 €

31.07 - 07.08.2022

7 RO

469 €

07.08 - 14.08.2022

7 RO

469 €

14.08 - 21.08.2022

7 RO

469 €

21.08 - 28.08.2022

7 RO

419 €

28.08 - 04.09.2022

7 RO

329 €

04.09 - 11.09.2022

7 RO

259 €

11.09 - 18.09.2022

7 RO

199 €

19.09 - 26.09.2022

7 RO

179 €

26.09 - 02.10.2022

7 RO

129 €

Сите цени се дадени во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

*** Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.


Цената вклучува:                               

•      Наем на соба за 7 ноќевања

•      Користење на клима уред

•      Интернет во соби

 

Доплати:

•      Туристичка такса од 1 еур по соба на ноќ која се плаќа на лице место;                          

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на самата агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

Villa Mustakas – Polychrono

Polychrono 630 85 POST CODE , Greece

Координати: 40.0159829,23.5288526