• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ANA MARIA (63)

 

Флогита е популарен туристички центар, особено во текот на летото, познат по своите песочни плажи, околу еден километар долги со поплочено шеталиште кое е популарно во вечерните часови. Морето е особено топло. Морското дно е плитко, кое резултира со популарноста на морските спортови. По должината на морето постојат многу таверни, продавници, слаткари, кафулиња и ноќни клубови.

Вила Ана Мариа се наоѓа на 20 метри оддалеченост од плажа во Неа Флогита. Располага со трокреветни студија опремени со кујна, бања, балкон, ТВ и клима (вклучена во цената).


15 % попуст за уплата до 01/02/2019, 10 % попуст за уплата до 01/04/2019

 

Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд). Термините одбележани со * се однесуваат за пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, а без * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи (превозот не е вклучен).

           

УСЛОВИ 

       За деца од 02-12 години – со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 25 Еур

       За трето лице над 12 години – бесплатно сместување, превоз 35 Еур

       При сместување во студијата 1/3  потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%)

       Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време

       За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени

       Цена само за автобуски повратен билет 35 еур, деца од 02-12 години 25 еур

       Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%

       Туристичка такса 0,50 еур од ден се наплаќа во агенцијата

 

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:

       од Скопје во 05:00 ч. (паркинг спроти хотел ВИП)

       од Куманово во 04:15 ч. (Макпетрол, автопат)

       Од Кочани во 04:30 ч. (паркинг пред Судот)

       Од Штип во 05:00 ч. (нова пошта)

       Од Велес во 05:45 ч. (бензинска пумпа - мотел Македонија)

       Поаѓање од Неа Флогита во 14:30 ч.