• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA VRAHOS 10 nokji (17)

(12)

Во околината на Каламитси има голем број плажи, од кои Ви ги препорачуваме:  Sikia, Orange Beach, Banana Beach, Porto Koufo… Каламитси е оддалечено 11 километри од Торони, а доколку посакате да го почувствувате ритамот на ноќниот живот во Грција, 15 километри Ве делат од Сарти.

 

Вилата Vrahos се наоѓа на само 20 метри од плажата во Каламитси. Вилата е градена во традиционален стил, со долги заеднички тераси кои имаат директен поглед кон преубавиот залив. Во сопствен закуп имаме  простран четирикреветен апартман на прв спрат кој е целосно реновиран и одлично опремен. Апартманот има квалитетен мебел и кујна, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената и сопствено купатило. Постелнината и крпите се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Вилата има сопствен паркинг, а гостите имаат на располагање заеднички двор на платформа и место за подготвување скара.

-15% попуст за целосна уплата до 27.12.2019


Ценовник бр.2 (12)

За целосни уплати до 01 февруари:

-10% за сезонски цени | -7% за вонсезонски цени


Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

31.5-7.6

7

99

35

7.6-14.6

7

119

35

14.6-21.6

7

149

35

21.6-28.6

7

169

35

Сезонски цени

Термин

Ноќевања

1/4 апартман

28.6-7.7

9

625

7.7-16.7

9

695

16.7-25.7

9

755

25.7-3.8

9

755

3.8-12.8

9

755

12.8-21.8

9

715

21.8-30.8

9

655

Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

30.8-6.9

7

169

35

6.9-13.9

7

149

35

13.9-20.9

7

119

35

20.9-1.10

10

119

35

Доплата за туристичка такса 0,5 евра од ден по студио/апартман
(се плаќа во агенцијата) 
                                                                                        

- Цените во табелата се однесуваат за наем на цело студио или апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз 

- Во студијата и апартманите дозволено е сместувања на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети 

-Сместувањето е првиот ден после 14: 00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09:00 часот по локално време 

- При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за одржувањето на хигиената. По завршувањето на Вашето летување, должни сте да го оставите студиото или апартманот во пристојна состојба.

- Ве молиме по напуштање на студијата и апартманите да не оставате неизмиени садови и одпадоци

- Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

 Сопственикот на вилата има право да реагира и да ја ускрати оваа услуга доколку го оставате апаратот да работи во времето додека сте на плажа или надвор од апартманот

- Во случај на причинета штета за време на престојот, корисникот на апартманот ја надоместува штетата на соспственикот на вилата на лице место 

- Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Last Minute понуда да ги објави и продава останатите слободни капацитети во одредена вила по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе бјавени во ценовникот. Лицата кои предходно го уплатиле својот аранжман немаат право на надомест на средства на име на разлика во цена

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс 62 евра 

- Организиран превоз 

- цена на повратен билет -35 евра , деца до 2 години бесплатно (без седиште) деца од 2- 12 години -25 евра