• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA LUKAS (24)

 

ВРАХОС е една од најбараните дестинации за изминатата година. Во ова мало место се наоѓа на една од најубавите плажи на јонското море. Врхос се наоѓа помеѓу Парга  и Превеза и ги воодушевува туристите со своите природни убавини. Тука можете да најдете прекрасна комбинација на бесконечна песочна плажа, тиркизна морска вода и прекрасна зелена планина. Покрај плажата има шеталиште на кој се лоцирани голем број на кафе барови и ресторани.

Вила Лукас- Б категорија, е лоцирана во првиот ред веднаш до плажата во централниот дел на туристичкото место Врахос.

Собите се опремени со ТВ, Клима (доплата од 4еур на ден) опремена кујна, тоалет и wi-fi,
сместувањето е од постар тип, затоа е категоризирана како Б категорија.

Пред вилата има паркинг за ограничен број возила. Исто така пред вилата има бич бар каде има бесплатни лежалки при нарачан пијалок. Во близина на вилата има голем број на ресторани, кафе барови и маркет.

Цените се изразени за НАЕМ на СТУДИО, за 7  ноќевања, изразени во ЕУР, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

Координати: 39.178462, 20.545855

 

На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 30% аконтација.

 

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.12.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2020

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020


Првите три и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

ДатумиНоќевања1/4 back1/4 front1/2
Од: 26-05-2020
До: 02-06-2020
7 49€ 49€ 49€
Од: 02-06-2020
До: 09-06-2020
7 79€ 89€ 69€
Од: 09-06-2020
До: 16-06-2020
7 129€ 139€ 109€
Од: 16-06-2020
До: 23-06-2020
7 169€ 189€ 149€
Од: 23-06-2020
До: 30-06-2020
7 179€ 199€ 169€
Од: 30-06-2020
До: 07-07-2020
7 249€ 269€ 229€
Од: 07-07-2020
До: 14-07-2020
7 279€ 299€ 259€
Од: 14-07-2020
До: 21-07-2020
7 319€ 349€ 309€
Од: 21-07-2020
До: 28-07-2020
7 359€ 389€ 329€
Од: 28-07-2020
До: 04-08-2020
7 379€ 399€ 359€
Од: 04-08-2020
До: 11-08-2020
7 379€ 399€ 359€
Од: 11-08-2020
До: 18-08-2020
7  379€ 399€ 359€
Од: 18-08-2020
До: 25-08-2020
7 369€ 389€ 349€
Од: 25-08-2020
До: 01-09-2020
7 349€ 369€ 329€
Од: 01-09-2020
До: 08-09-2020
7 259€ 279€ 229€
Од: 08-09-2020
До: 15-09-2020
7 199€ 229€  179€
Од: 15-09-2020
До: 22-09-2020
7 129€ 149€ 109€
Од: 22-09-2020
До: 29-09-2020
7 99€ 119€ 89€

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

-Доплата за клима – 4 € на ден

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Врахос:

Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 45€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

 

Време на поаѓање за Врахос:

01:00 h Скопје (Дрводекор)

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

12:45 h Штип (паркинг пред пошта)

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустите за рана резервација или промо цените
* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата), 

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

GPS:39.178462, 20.545855