• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел BLUE SKY 4*(15)

https://vh-hotels.com/hotels-in-saranda/

 

Хотелот “Blue Sky” се наѓа на 2км. од центарот на Саранда, со своја приватна плажа (бесплатни лежалки и чадори). Ресторанот во хотелот нуди домашни специјалитети а сите соби имаат тераси со поглед кон Јонско море и островот Крф или околните планини.

Собите во хотелот се опремени со: клима уред, ТВ со сателитски канали, гардеробер, мал фрижидер, работна маса...

Објектот во својата содржина нуди: ресторан, пицерија, паркинг (бесплатно), Wi-Fi (бесплатно), пицерија...

Пред хотелот има автобуска станица.

 

Tип на соба

15.06-30.06

01.09-14.09

01.07-31.08

НП

ПП

НП

ПП

Двокреветна соба

22.5

27.5

26

31

Апартман (максимум 4 лица)

25

30

28

33

Апартман со поглед кон море (максимум 6 лица)

25

30

28

33

 

-Цените се дадени по лице, на ден за избраната услуга

(НП – ноќевање со појадок / ПП – полу пансион)

-Деца до 6 год. Бесплатно

-Деца од 6-12 год. со едно возрасно лице -30%

-За трето лице цената се намалува за 3 евра на ден

-Доплата за еднокреветна соба во јуни и септември 13 евра / јули и август 16 евра на ден

-Доплата (на цената на полу пансион) за All Inclusive light-мени од три оброци, вода и безалкохолен пијалок 10 евра, All Inclusive-неограничено јадења и пијалоци 14 евра

-Влез во собите од 14:00 часот, Напуштање на собите до 11:00 часот

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).