• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

КУШАДАСИ ЛЕТО 2020

ВАЖНО!!! ВАЖНО!!!

Од 01.08.2020 Р. Бугарија донесе одлука за транзит низ нејзина територија на Македонски граѓани без PCR тест. Одлуката е со важност до 31.08.2020. Со оваа одлука се овозможува непречено патување на сите патници кон Р. Турција

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ: 13 дена / 10 ноќевања

01.ден          СКОПЈЕ - КУШАДАСИ

Состанок на групата од Скопје во 11:30 ч. на паркингот пред хотел Holiday Inn. Заминување за Турција во 12:00 ч. Патот води преку граничниот премин Деве Баир и Бугарија. Ноќно возење со попатни одмори. 

02.ден          КУШАДАСИ   
Пристигнување во пладневните часови. Сместување во хотел (по 13:00 часот). Слободно време за одмор. Ноќевање.
од 03. до 11.ден        КУШАДАСИ

Денови за одмор со престој во избраниот хотел. Комуникација со локалните представници за евентуални факултативни излети и посети.
12.ден          КУШАДАСИ - СКОПЈЕ

Појадок. Напуштање на собите до 10:00 часот. Заминување за Македонија во попладневните часови. Ноќно возење со попатни одмори. 
13.ден         СКОПЈЕ 

Пристигнување во  Македонија во попладневните часови.

ЛЕТО ВО КУШАДАСИ

 
ЦЕНИ НА ПАКЕТ АРАНЖМАН СО АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

 
 

- ВАЖНА НАПОМЕНА: Цените се вкалкулирани со цена на превоз за повратен билет од 80 EUR за минимум 45 патници во автобус.
- Во случај на зголемување на цената на превозот поради мерките на владите, соодветна доплата ќе биде наплатена !

 - Терминитe објавени во првиот ред од табелата се однесуваат на денот на поаѓање (термин BUS), а во вториот ред на денот на влез во објектите (термин check-in)  

- Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (10 ноќевања со превоз), при сместување на минимум две лица на соба. 
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска пртиввредност: 1 EUR = 62 MKD

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

- Задолжителна доплата од 20 € по лице за новите мерки од COVID - 19 со тоа што е дозволено само 50% пополнетост, и сменета е рутата на превозот.
- Попустите за деца или за трето лице, важат при сместување во соба со две возрасни лица, истите се пресметуваат во агенцијата при резервација на аранжманот.
- Употреба на клима уред, во хотелите OZCAM ** и AARGAU ** 
се доплаќа на рецепција (3€ на ден по соба или 30€)


ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

 
- Превоз со туристички автобус на релација Скопје - Кушадаси - Скопје  (поаѓање во 10:00 h , паркинг спроти хотел Holiday Inn)
- Сместување во хотел и услуга по избор од табелата,  на база 10 ноќевања
- Организација и реализација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:


- Задолжителна полиса за патничко осигурување (препорачуваме - полиса без франшиза)

* Ве молиме имајте в предвид дека од 07.12.2019 во Турција е во сила нова законска регулатива за наплаќање на туристичка такса за сместување, која изнесува околу 1% од вкупната вредност на сместувањето и се наплаќа директно од гостите, на рецепција во хотел.


ЗАБЕЛЕШКИ:
- Цена само на автобуски превоз: 100 EUR (80 EUR деца до 12 г.)
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.