• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Tropitel Sahl Hasheesh ***** (22)

 

Објекот се наоѓа во елегантна област покрај Црвеното Море. Распослан на преубавата песочна плажа со приватно пристаниште и возбудлив поглед на топлото Црвено Море. Хотелот располага со 3 отворени базени кои се затоплуваат во текот на зимата, а има и детски базен.

Овој делукс хотел со 5* има пространи и модерно опремени соби. Сите соби се климатизирани и имаат балкон/ тераса со поглед кон градина,море или базен.

На располаганње гостите имаат 4 ресторани во кои се служат италијанска, мексичка ,индииска и  ориентална кујна.

Гостите бесплатно можат да го користат аква паркот. На располагање е и спа и фитнес центарот ( сауна, масажи, парна бања, и отворена хидро масажа) кои дополнително се допаќаат.

 Концепт ALL

* Појадок 07:00– 10:00 ч.
* Ручек 12:30– 15:00 ч.
* Вечера 18:30– 22:00 ч.


Барови
“Lobby Bar” Сите локални безалкохолни и алкохолни пијалоци. Работи 24 часа. 
“Pool Bar” Користење на  all inclusive од 09:00 до полноќ
“Mermaid Bar” Сите локални безалкохолни и алкохолни пијалоци од 15:00 до 01:00 AM (Билијард –Пинг Понг)
“Beach Bar” Користење на  all inclusive од 09:00 до полноќ
“Aqua Bar” Користење на  all inclusive од 09:00 до полноќ
“Snacks” Pool Bar киоск 12:30 до полноќ
Beach Bar киоск 12:30 до полноќ
Aqua slide bar 12:30 до полноќ
Сладолед - Beach beverage киоск 12:00 до полноќ
Италијански ресторан и Мексички - Ручек 13:00ч. – 15:00ч.
“Oriental café” Користење на сите безалкохолни пијалоци, Наргиле (со доплата) 16:00 до 01:00

Вклучено во АLL
 Едно големо шише вода  на ден по соба 
 3 безалкохолни пијалоци по соба на престој 

Спорт и забава
Бесплатен интернет со лимитирана брзина  
 Одбојка на плажа, аеробик во вода, тенисl, 
 Детски клуб ( 4-12год. ) и (0-4год со родители )
 Билијард, велосипедизам, пинг понг секој 2 саати по престој по соба.

 

Во цената не е вклучено
Интернет со  поголема брзина, Наргиле во НАргиле барот, собна услуга, Наргиле во Наргиле бар, мини бар во собата, свежо цедени сокови, Турско кафе, овошни чаеви, и увозни /интернационални алкохолни пијалоци, сите видови на масажа, сауна, парна бања, фризерски салон, хемиско чистење, бебиситер.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 

WEB страна на хотел

Пакет цена по лице за 6 ноќи All inclusive / 7 дена

Tropitel Sahl Hashesh 5* 11.06.19 18.06.19 25.06.19 02.07.19 09.07.19 16.07.19 23.07.19 30.07.19 06.08.19 13.08.19 20.08.19 27.08.19
DBL Deluxe GV/PV 585 585 585 616 616 623 659 659 659 659 659 652
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 402 402 402 417 417 421 439 439 439 439 439 435
Dbl Deluxe Sea View 647 647 647 678 678 685 722 722 722 722 722 714
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 433 433 433 448 448 452 470 470 470 470 470 466
DBL Club Deluxe Sea View Roo 709 709 709 740 740 747 784 784 784 784 784 776
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 464 464 464 479 479 483 501 501 501 501 501 497
Dbl Family Room 765 765 765 812 812 822 877 877 877 877 877 866
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
SGL Club Deluxe Sea View Ro 1001 1001 1001 1051 1051 1062 1119 1119 1119 1119 1119 1108
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 610 610 610 635 635 640 669 669 669 669 669 663
SGL Deluxe GV/PV 802 802 802 852 852 863 920 920 920 920 920 909
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 510 510 510 535 535 541 569 569 569 569 569 564
Sgl Deluxe Sea View 902 902 902 951 951 963 1020 1020 1020 1020 1020 1008
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 560 560 560 585 585 591 619 619 619 619 619 613
TRL Deluxe GV/PV 572 572 572 604 604 611 647 647 647 647 647 640
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Deluxe Sea View 635 635 635 666 666 673 709 709 709 709 709 702
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Club Deluxe Sea View Roo 697 697 697 728 728 735 771 771 771 771 771 764
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Family Room 753 753 753 799 799 810 864 864 864 864 864 853
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215

Цените се дадени по лице и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive

Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен летдозволени 20 кг чекиран багаж по лице

Трансфер  аеродром - хотел - аеродром

Организација на аранжманот


Цената не вклучува:

Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)

Египетска влезна виза - за патници со маккедонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.

Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.

Цената на визата е 25$ и истата се плаќа на лице место.

Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите 

Патничко осигурување

Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци.

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.