• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA MIHALIS (24 )

Опис на вила

 

Вилата се наоѓа близина на центарот на Лептокарија, на втор ред од плажа, на 50м од плажа, опкружена во зеленило и големи сенки од чинари, за оние кој сакаат свежи пријатни ноќи, во мирен дел на туристичкото место, идеална за оние кој посегнуваат по мирен одмор, и за оние кои патуваат со сопствен превоз има можност за паркирање возила пред вилата. Располага со убаво уредени двокреветни трокреветни и четворокреветни студиа. Сите студиа се опремени со бања, комплетна кујна, прибор за јадење и готвење, ТВ, клима уред (не е вклучен во цена-5€ на ден), тераса со маса и столици, нема тенди. Кога се одвива смената на термините, и кога доаѓаат или заминуваат патниците, во дворот се поставени маси и столици за чекање, исто така има и тоалет на располагање.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО € ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61.8МКД

(напомена: последните два термина се промо и не подложат на попуст) 

 

Удобности
 •  Клима
 •  Кујна
 •  TV
 •  Паркинг
 • WI-FI
 • Цени - Табела
 • Цени по соба
Датуми1/21/31/4 Studio
21.05.2022 - 28.05.2022 59 € 69 € 109 €
28.05.2022 - 04.06.2022 99 € 109 € 129 €
04.06.2022 - 11.06.2022 123 € 142 € 180 €
11.06.2022 - 18.06.2022 159 € 179 € 209 €
18.06.2022 - 25.06.2022 209 € 229 € 259 €
25.06.2022 - 02.07.2022 259 € 279 € 299 €
02.07.2022 - 09.07.2022 299 € 319 € 349 €
09.07.2022 - 16.07.2022 299 € 319 € 349 €
16.07.2022 - 23.07.2022 299 € 319 € 349 €
23.07.2022 - 30.07.2022 299 € 319 € 349 €
30.07.2022 - 06.08.2022 299 € 319 € 349 €
06.08.2022 - 13.08.2022 299 € 319 € 349 €
13.08.2022 - 20.08.2022 279 € 299 € 329 €
20.08.2022 - 27.08.2022 239 € 259 € 279 €
27.08.2022 - 03.09.2022 209 € 229 € 249 €
03.09.2022 - 10.09.2022 189 € 209 € 229 €
10.09.2022 - 17.09.2022 159 € 179 € 199 €
17.09.2022 - 24.09.2022 129 € 149 € 159 €
24.09.2022 - 01.10.2022 99 € 109 € 119 €
Превоз

 

- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • Скопје (Дрводекор) - 40€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 55€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 40€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 40€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) - 40€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • Битола -спортска сала – 40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола  - 40€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 55€ по лице
  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 • - Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
 • - Деца до 1,99 години бесплатно

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или при промена на цената на горивото

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

 • 04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола