ВИЛA ГАТСУЛИС, 10/11 ноќи - сопствен превоз (9)

Преубав остров кој се наоѓа во западна Грција на Јонско море, помеѓу Крф и Кефалонија. Златни песочни плажи, кристално чисто море, планини со богата вегетација се некои од каректеристиките кои ја праваат Лефкада Грција лето – идеално место за незаборавен одмор. Нај развиено туристичко место е Нидри а јужно се островите Кефалонија и Закинтос до каде се организираат бројни излети.

Вилата ГАТСУЛИС се наоѓа во мирниот дел на Нидри, околу 300м од градската плажа и 200м од главната улица. Располага со двокреветни и трокреветни студија сместени на приземје и први спрат. Студио 02 поседуваат два стандардни кревети или еден француски кревет, кујна (фрижидер, решо, прибор и садови според бројот на гостите), купатило, ТВ, клима со доплата и тераса со гарнитура за седење. Студијата 03 поседуваат два или три стандардни кревети или француски кревет и еден единечен, кујна (фрижидер, решо, прибор и садови според бројот на гостите), купатило, ТВ, клима со доплата и тераса со гарнитура за седење.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА БРОЈ НА НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ, БЕЗ ПРЕВОЗ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ОД МИНИМУМ 50% ЗАКЛУЧНО ДО 31/03/2023, ОДОБРУВАМЕ ПОПУСТ

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА БРОЈ НА НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ, БЕЗ ПРЕВОЗ

 

Услугамај.31јун.10јун.20јун.30јул.11јул.21авг.01авг.11авг.22септ.01септ.12септ.22окт.02
Број на ноќевања 10 10 10 11 10 11 10 11 10 11 10 10 7
Студио02 по лице 59 99 149 199 259 299 289 309 289 229 149 99 49
Цена до 31/03 49 89 139 189 239 279 269 289 269 209 139 89 39
Студио02 по лицe Приземје 59 99 139 189 249 289 279 299 279 219 139 99 49
Цена до 31/03 49 89 129 179 229 269 259 279 259 199 129 89 39
Студио03 по лице 49 89 119 159 209 249 239 269 239 159 109 89 39
Цена до 31/03 39 79 109 139 189 229 219 249 219 139 99 79 29
Family club* дете од 2-14 год. 29 39 39 39 39 39 39 39 39 39 39 29 20

 

  • Kлимата се доплаќа 6 евра на ден по студио/апартман
  • Вила GATSOULIS: Едно дете од 2-14 години плаќа цена од табелата, во придружба со 2 возрасни лица по цена СТ02 и користи кревет во СТД 03.

НАПОМЕНА - Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 09.00 часот;
- Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните;
- Бројот на лица кои се сместуваат во студијата/апартманите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето;
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари.