VILA VERGINA (19)

Вилата се наоѓа веднаш до песочната плажа на прв ред во Неа Потидеа. Располага со убаво уредени студија на прв спрат сите студија се опремени со бања, кујна на терасата пред студиото,(ја делат две студија), спална соба со ТВ, клима уред (вклучен во цена), тераса. Собите можат да го користат делот од градината во кој има и изѕидана скара која им е на располагање на гостите.

Соба

04.06.2023

11.06.2023

18.06.2023

25.06.2023

02.07.2023

09.07.2023

16.07.2023

23.07.2023

30.07.2023.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1/3 

175 €

252 €

274 €

296 €

329 €

350 €

384 €

384 €

384 €

 

06.08.2023

13.08.2023

20.08.2023

27.08.2023

03.09.2023

 

 

 

 

 

 

 

 

1/3 

384 €

384 €

350 €

296 €

274 €

 

 

 

Во цената е вклучено:
- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Доплата за превоз:
- деца до 1,99 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 11,99 години: превоз  30 €
- Лица над 12 години: 45 €

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Напомени:

- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање.
- Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. 
- Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари