• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел REGINA CITY 4* (15)

www.hotelregina.al      

 

Хотелот “Regina City”, лоциран во центарот на Валона, оддалечен на 50м од плажа, со спектакуларен поглед и пријателски расположен персонал, претставува идеално место за уживање и релаксирање. 

Објектот располага со 66 соби од кои: 10 суити, 34 двокреветни, 18 трокреветни, 4 четворокреветни соби.

Собите се опремени со: работна маса, мал фрижидер, клима уред, фен, ТВ со рамен екран, апарат за кафе/чај...

Хотелот во својата содржина нуди: надворешен базен со поглед на море, приватна плажа о бесплатни чадори и лежалки, паркинг (бесплатно), рецепција, Wi-Fi (бесплатно)...

 

REGINA  CITY

 

16.04 –31.05.2021

 

01.06 – 30.09.2021

 

Суит  - 84 евра

Суит – 115 евра

1/2

1/1

1/3

1/2

1/3

Ноќевање со појадок

31

52

26

42

37

Полу пансион

42

63

37

52

47

Полн пансион

52

73

47

63

57

 

-Цените се дадени по лице на ден за одбрана услуга, освен за Суит каде цената е дадена на база ноќевање со појадок по соба на ден

-Деца до 4 години Бесплатно

-Деца од 4-12 години плаќаат 50% од цената за возрасно лице

-Доплата за соба со поглед на море 10 евра на ден по соба

-Појадок: 07.30-10.30ч, ручек 13.00 – 15.00ч, вечера 19.00-22.00ч

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).