• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA STELA (9)

Сместена во мирен дел од градот, со преубав двор и базен. Идеална за одмор, на одалеченос од 400 метри од плажа. На околу 300 метри има бројни ресторани и супермаркети. Вилата поседува двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија и четворокреветни дуплекс апартмани. Во четворокреветните студија, четвртото легло е фотеља на расклопување. Сите студија и апартмани имаат опремена кујна, купатило, ТВ и клима со доплата. Постелнината се менува на 5 дена. Гостите сами ја одржуваат хигиената.


ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН, БЕЗ ПРЕВОЗ

 

Вила
STELA
17.06.
26.06.
26.06.
05.07.
05.07.
14.07.
14.07.
23.07.
23.07.
01.08.
01.08.
10.08.
10.08.
19.08.
19.08.
28.08.
28.08.
06.09.
06.09.
15.09.
број на ноќевања 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9
Студио 02 наем 205 240 260 310 360 360 360 310 260 185
Студио 03 наем 235 265 295 345 385 385 385 345 295 215
Студио 04 наем 270 295 325 390 415 415 415 390 325 255
Апартман 04 дуплекс наем 355 410 435 505 540 540 540 505 435 340

 

  • Климата се доплаќа 5 евра на ден по студио / апартман

ТУРИСТИЧКА ТАКСА

Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.


НАПОМЕНА

Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 10.00 часот а постелнина се менува на половина смена. Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните.


ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ

Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари. За овој аранжман важат oпштите услови за патување на Т.А. Меридијан.