• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILLA MARMARAS (100)

Локација: Вила Мармарас се наоѓа покрај брегот во мирниот дел на Неос Мармарас, на само 20 метри од мала плажа, додека од плажата Парадизо е околу 800 метри (10-15 минути лесно пешачење). Од центарот на Неос Мармарас е околу 450 метри, а од градската плажа на 20 минути лесно пешачење (1400 метри). 

Содржина на вилата: Нудиме петнаесет двокреветни и трокреветни студија, како и двокреветни студија со дополнителен кревет, кои се наоѓаат на првиот кат од вилата и имаат директен или страничен поглед на море. На 200 метри од вилата има станица од каде неколку пати во денот поминува туристички воз кое сообраќа до центарот на градот и главната градска плажа. Цената на билет во еден правец е околу 2 евра по лице. Во близина на вилата се наоѓа супермаркет. Доколку сакате да уживате во прекрасното зајдисонце, тогаш Вила Мармарас е вистинското место за вас. 

Соби: Сите сместувачки единици располагаат со опремена мини кујна (фрижидер, мини електричен шпорет, садови) наменета за приготвување на лесни оброци, клима чија употреба е вклучена во цената, гардеробер, крпи, ТВ, бања, пространи тераси. На гостите на вилата им е на располагање бар, WiFi (слаб проток), како и тоалети за последниот ден од престојот и складирање на багаж. Постелнината и крпите се менуваат и се чисти секој петти ден.

 

АРАЖМАНИ НА 10 НОЌЕВАЊА

Vila Tip 20.05

30.05
30.05

09.06
04.06

14.06
09.06

19.06
14.06

24.06
19.06

29.06
24.06

04.07
29.06

09.07
04.07

14.07
09.07

19.07
14.07.-24.07.
19.07.-29.07.
24.07.-03.08.
29.07.-08.08.
03.08.-13.08.
08.08.-18.08.
13.08

23.08
18.08

28.08
23.08

02.09
28.08

07.09
02.09

12.09
07.09

17.09
12.09

22.09
17.09

27.09
22.09

02.10
Vila
Marmaras
TV, AC
1/2 Std 95* 125* 160* 200* 205* 395 420 445 485 525 565 560 525 465 220* 205* 190* 145* 105* 95*
1/2+1 Std 95* 125* 160* 200* 205* 415 445 475 510 545 590 580 555 495 220* 205* 190* 145* 105* 95*
1/3 Std 85* 110* 140* 160* 170* 435 465 495 530 565 615 605 575 525 190* 175* 160* 125* 95* 95*
Употреба на клима Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена

Аражмани на 15 ноќи

Vila Tip 20.05

04.06
30.05

14.06
04.06

19.06
09.06

24.06
14.06

29.06
19.06

04.07
24.06

09.07
29.06

14.07
04.07

19.07
09.07

24.07
14.07. – 29.07.
19.07. – 03.08.
24.07. – 08.08.
29.07. – 13.08.
03.08. – 18.08.
08.08

23.08
13.08

28.08
18.08

02.09
23.08

07.09
28.08

12.09
02.09

17.09
07.09

22.09
12.09

27.09
17.09

02.10
Vila
Marmaras
TV, AC
1/2 Std 180* 200* 250* 285* 575 590 660 700 765 815 855 845 815 800 665 305* 280* 230* 180* 170*
1/2+1 Std 180* 200* 250* 285* 630 625 700 740 800 845 890 880 855 850 810 305* 280* 230* 180* 170*
1/3 Std 155* 175* 215* 235* 670 655 730 770 835 880 930 920 885 870 840 260* 235* 195* 160* 120*
Употреба на клима Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена
Легенда
  • 1/2 Std – Двокреветно студио
  • 1/3 Std – Трокреветно студио
  • 1/2+1 Std – Двокреветно студио со помошен кревет
  • Free - besplatna upotreba klime.

*Цените со ѕвездичка се цени за пакет аражман за сместување и превоз по особа.

Popust – FIRST MINUTE:
Za gotovinske uplate, celokupnog iznosa prilikom rezervacije, odobravamo popust od 15%. Akcija traje od 01. oktobra do 31. januara
Za gotovinske uplate, celokupnog iznosa prilikom rezervacije, odobravamo popust od 10%. Akcija traje od 01. februara do 28. februara
Za gotovinske uplate, celokupnog iznosa prilikom rezervacije, odobravamo popust od 5%. Akcija traje od 01. marta do 30. aprila

– Biranje spratnosti, pogleda ili broja sobe nije moguće, osim kada u programu nije drugačije navedeno.
– Za sve usmene informacije, koje su van kataloškog opisa, bilo od strane subagenata, kao i od strane zaposlenih u samoj agenciji, agencija “Barcino Tours” ne snosi odgovornost.

 

– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.

 

Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни легла (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат)
– едно дете до 10 години – бесплатно во кревет со родители, плаќа само превоз доколку го користи и има свое седиште во автобус.
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да може да се обезбеди со доплата по цена од 2 еур/ден.