VILA VIKTORIJA (74)

                          
Вила Викторија се наоѓа во Неа Плагиа, во најмирниот дел од населбата. Идеала за лица коишто бараат спокоен и мирен одмор. Таа е одалечена околу 50 метри од плажа. Таа располага со два апартмани коишто се наоѓаат на прв и втор спрат. Апартманите располагаат со преградени тераси кои се опремени со надворешна маса и столови. Апартманите се опремени со соба со кујна во која се наоѓа кревет на пуштање за две лица и спална соба со брачен кревет. Климата се наоѓа во кујната соба и е вклучена во цена. Кујната е опремена со рерна и со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.

15% попуст до 29.02.2020


Важно
Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
Напуштањето на собите е во 10:00ч по локално време
За отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 5%
За отказ од 29 до 22 дена пред патувањето се заджува 10%
За отказод  21 до 15 дена пред патувањето се задржува 20%
За отказод 14 до 08 дена пред патувањето се задржува 50%
За отказод 07 до 01 дена пред патувањето се задржува 90%
Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%

 

Белешки

Грчки стандард за брачен кревет 160-180cm
Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други факториФотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а несеселектирани по едно студио.

 

Што е вклучено во цената

СМЕСТУВАЊЕТО Е НА 9 НОЌЕВАЊА!

За резервација на цените пресметани со попуст е потребно целосна уплата
Доплата за туристичка такса 0.5е од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците)
Цените се наменети за 9 ноќевања за наем на апартман.
Цените се израсени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни-При генерално чистење на секоја смена, апартманот се напушта во 10:00ч по локално време.
Апартманот кој се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно од причини што се чисти за наредната смена.
Хигиената во апартманот за време на престојот ја одржуват самите гости
Климата и интернетот се вклучени во цената
Ран букинг не се комбинират со други попусти

Што не е вклучено во цената
За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин од редовната цена
За резервација на редовните цени е доволно 30% уплата.
Во случај на откажување, уплатените средства не се рефундираат.
Доплата за патничко осигурување
Факултативни излети