• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел PICASSO 5*- Радиме, Валона (15)

www.picasso.al

 

Хотел “Picasso” е шармантен и удобен семеен хотел во Радиме, во округот Валона. Од 2016 година, хотелот им овозможува на посетителите да го искусат природното богатство на регионот Валона и албанската ривиера.

Хотел “Picasso” е највисоко рангиран хотел во Валона поради својата беспрекорна услуга и прекрасна атмосфера!

Хотелот нуди повеќе типови на соби, од наjпродаваните семејни апартмани до стандардни двокреветни соби.

Базенот и коктел барот со поглед на море се совршено место за утрински витамински пијалок или вечерен коктел. 

Хотел “Pikaso” има своја галерија, каде свои изложби на уметнички дела прават познати уметници од Албанија.

Собите се опремени со: клима уред, мал фрижидер, тераса со гарнитура за седење, ТВ со рамен екран и сателитски канали, фен...

Објектот во својата содржина нуди: ресторан, бар, надворешен базен, приватна плажа со бесплатни лежалки, Wi-Fi (бесплано), рецепција, приватен паркинг со 24 часа обезбедување (бесплатно), сервис за перење и пеглање, менувачница...

 

Тип на соба

01.06-30.06

01.07-31.08

01.09-30.09

01.10-31.10

Двокреветна соба со тераса

50

65

50

40

Двокреветна соба со тераса и поглед на море

60

75

60

50

Делукс двокреветна соба со тераса и поглед на море

80

95

80

70

Делукс суит со поглед на море

95

110

95

85

Трокреветна соба со поглед на базен

60

75

60

50

Трокреветна соба со тераса и поглед на море

75

90

75

65

Четворокреветна соба со поглед на базен

70

85

70

60

Двоспален апартман

80

95

80

70

Двоспален апартман со тераса и страничен поглед на море

90

105

90

80

Двоспален суит со тераса и страничен поглед на море

90

105

90

80

Дуплекс апартман со тераса и поглед на море

100

115

100

90

 

-Цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден

-Деца до 3 год. Бесплатно

-Дополнителен кревет 15 евра на ден (ноќевање со појадок)

-Еднокреветна соба добива попуст од 15% од цената на собата

-Доплата за полу пансион 10 евра, полн пансион 18 евра по лице на ден

-Доплата за деца од 3-8 год. за полу пансион 5 евра, за полн пансион 9 евра на ден

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).