Vila Petrakis - 10/15 ноќи (100)

Локација: Вила Петракис се наоѓа во центарот на Ханиоти, но доволно далеку од вревата на градот, на околу 250 метри од плажата.

Содржина на вилата: Нудиме двокреветни и трокреветни студија како и трокреветни и четворокреветни апартмани, кои се наоѓаат на приземје и на кат од вилата. Во непосредна близина има такси станица, бројни таверни, кафулиња, како и познатата пекара Лемони. Објектот располага со просторија за чување багаж на последниот ден од престојот како и туш кабина. Вилата нема паркинг.

Содржина на собите: Секоја сместувачка единица содржи комплетно опремена кујна во собата, бања (туш/тоалет), ТВ и тераса. Вилата е опремена со крпи. Сите сместувачки единици имаат клима уреди, чие користење е бесплатно. Wi-Fi, чие користење е вклучено во цената. Промена на крпи, постелнина, како и чистење е на секои 5 дена.

АРАЖМАН СО 10 НОЌЕВАЊА

Vila Tip 22.05.

01.06.
01.06.

11.06.
06.06.

16.06.
11.06.

21.06.
16.06.

26.06.
21.06.

01.07.
26.06.

06.07.
01.07.

11.07.
06.07.

16.07.
11.07.

21.07.
16.07.-26.07.
21.07.-31.07.
26.07.-05.08.
31.07.-10.08.
05.08.-15.08.
10.08.-20.08.
15.08.

25.08.
20.08.

30.08.
25.08.

04.09.
30.08.

09.09.
04.09.

14.09.
09.09.

19.09.
19.09.

29.09.
Vila
PetrakisTV, AC
1/2 Std 115* 140* 165* 190* 220* 455 485 515 535 555 615 610 545 470 210* 180* 155* 115*
1/3 Std 100* 110* 135* 160* 175* 495 535 575 605 635 695 675 625 525 165* 155* 145* 95*
1/3 App 105* 115* 140* 165* 185* 545 580 615 665 715 755 745 695 585 180* 170* 155* 100*
1/4 App 95* 110* 130* 145* 160* 625 690 755 815 875 945 935 875 730 170* 155* 135* 95*

 

АРАЖМАН СО 15 НОЌЕВАЊА

 

Vila Tip 22.05

06.06
01.06

16.06
06.06

21.06
11.06

26.06
16.06

01.07
21.06

06.07
26.06

11.07
01.07

16.07
06.07

21.07
11.07

26.07
16.07.-31.07.
21.07.-05.08.
26.07.-10.08.
31.07.-15.08.
05.08.-20.08.
10.08

25.08
15.08

30.08
20.08

04.09
25.08

09.09
30.08

14.09
04.09

19.09
14.09

29.09
Vila
Petrakis
TV, AC
1/2 Std 215* 220* 255* 300* 635 700 760 775 830 865 925 915 875 770 645 285* 245* 180*
1/3 Std 170* 175* 210* 240* 720 765 840 875 940 985 1045 1030 975 855 730 235* 215* 155*
1/3 App 180* 185* 215* 250* 775 835 905 955 1040 1095 1135 1125 1075 950 810 255* 230* 165*
1/4 App 165* 170* 195* 220* 890 980 1090 1170 1275 1350 1420 1410 1350 1195 1015 230* 205* 150*

– Едно дете до 6 години во кревет со родители – бесплатно. Две деца се третираат како еден возрасен.

Доколку е потребно креветче мора да се нагласи при резервација на аранжманот, агенцијата го обезбедува по цена од 2 евра/ден.

 

1. Доплата за еднокреветна соба (1/1) е целосната цена која ја плаќа второто лице.

2. Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):

– децата плаќаат 70% од цената на пакетот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.

– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на пакетот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.

 

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање. Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.

– Кредитни картички

Сите цени се изразени во евра, а плаќањето се врши во денари 1 ЕУР-62 денари