VILA KARATASOS (5)

Вила КАРАТАСОС на 60 – 70 м од плажа,во мирниот дел од Полихроно,со сопствен паркинг ,голем двор располага со 6 АПАРТМАНИ(спална +кујна со дневна:1/2 апп,1/3-апп (1 дупли и 1 поед.кревет во спална),1/4 апп(1 дупли и 1 поед. кревет во спална и 1единечен во кујна) , опремени со: кујна, купатило, ТВ, широки тераси ,WI-FI.
Координати
: 40.015500, 23.533907

ПОЛИХРОНО

КАРАТАСОС

ПЕРИОД

НOЌ 1/2

 

апп

1/3

 

апп

1/4

апп

01.06-08.06

7 140  160

180

08.06-15.06

7 180 200

220

15.06-22.06

7 260 280

300

22.06-29.06

7 320 340

360

29.06-06.07

7 360 380

400

06.07-13.07

7 380 400

420

13.07-20.07

7 390 420

440

20.07-27.07

7 390 420

440

27.07-03.08

7 390 420

440

03.08-10.08

7 390 420

440

10.08-17.08

7 390 420

440

17.08-24.08

7 390 420

440

24.08-31.08

7 380 400

420

31.08-07.09

7 290 300

320

07.09-14.09

7 240 260

280

14.09-21.09

7 180 190

200

21.09-28.09

7 140 150 160

Цените се изразени во евра за наем на  апартмани за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0.5еур по соба по ден (се плаќа во агенција).

Автобуски превоз: Од Прилеп 05:00 Враќање: Полихроно 13:30 ч. по локално време.
Цена: 2600 ден., за деца до 14 год 1800 ден. повратен билет.
За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите гости. Собите се напуштаат во 9ч а сместувањето во 13ч по локално време.
Плаќањето е во денарска противредност (1€=62 ден.)

 

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.