• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA DIMAS (24)

 

Вила Димас се наоѓа во Парга, на 700м одалеченост од плажата Валтос и на 1,5км од центарот на Парга. Вилата располага со интернет, убаво уреден двор, паркинг и летниковец.

Собите располагаат со сопствен тоалет, мини кујна, фиржидер, ТВ, тераса со гарнитура за седење и клима (со доплата од 5еур на лице место).

 

Опис на соби:

бр.1 на приземје – двокреветна соба со 2 единечни кревети

бр.2 на приземје – трокеревтна соба – еден брачен кревет и еден единечен

бр.5 на 1ви спрат – двокреветна соба – еден брачен кревет

бр.6 на 1во спрат – 2+1 соба со 2 единелни кревети + софа на спушање


-20% ПОПУСТ ЗА НАПРАВЕНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.12.2019

-15% ПОПУСТ ЗА НАПРАВЕНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2020

-12% ПОПУСТ ЗА НАПРАВЕНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2020

-10% ПОПУСТ ЗА НАПРАВЕНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

Првите два и последниот термин се ПРОМО и не следува попуст на нив.

 

 

ДатумиНоќевања1/2+1Double
Од: 26-05-2020
До: 02-06-2020
7 59€ 69€
Од: 02-06-2020
До: 09-06-2020
7 89€ 99€
Од: 09-06-2020
До: 16-06-2020
7 149€ 129€
Од: 16-06-2020
До: 23-06-2020
7 199€ 219€
Од: 23-06-2020
До: 30-06-2020
7 269€ 289€
Од: 30-06-2020
До: 07-07-2020
7 289€ 309€
Од: 07-07-2020
До: 14-07-2020
7 329€ 359€
Од: 14-07-2020
До: 21-07-2020
7 399€ 439€
Од: 21-07-2020
До: 28-07-2020
7 429€ 469€
Од: 28-07-2020
До: 04-08-2020
7 429€ 469€
Од: 04-08-2020
До: 11-08-2020
7 429€ 469€
Од: 11-08-2020
До: 18-08-2020
7 429€ 469€
Од: 18-08-2020
До: 25-08-2020
7 419€ 449€
Од: 25-08-2020
До: 01-09-2020
7 379€ 419€
Од: 01-09-2020
До: 08-09-2020
7 329€ 359€
Од: 08-09-2020
До: 15-09-2020
7 289€ 309€
Од: 15-09-2020
До: 22-09-2020
7 209€ 219€
Од: 22-09-2020
До: 29-09-2020
7 139€ 149€

 

-Доплата за туристичка такса на лице место 0,5еур по соба ден.


Во цената не е вклучен превоз.  Повратен превоз до Парга чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Парга
Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Парга:
Битола ((Главна автобуска станица) – 40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Лукоил ) – Трансфер до Битола  – 45€ по лице
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лицe

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање кон Грција:

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

Време на заминување од Грција:

Бус Парга-Врахос
Врахос 13.00 часот /Амудиа 13.15 часот / Парга 13.45 часот

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустите за рана резервација или промо цените
* За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),


GPS:39°17’17.6″N 20°23’00.2″E