• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

НИКИТИ - HOTEL TORONEOS (12)

 

Хотелот „Торонеос“ се наоѓа на влезот на Никити. Од првата, мала, неорганизирана плажа е оддалечен околу 150 метри. Официјално е рангиран со 2* и е постар, изграден во медитерански стил. Собите содржат: фрижидер, сопствен тоалет, ТВ, клима (вклучена во цената), бесплатен интернет, тераса. Има голем, убав двор, базен и сопствен паркинг.


За целосна уплата до 16.02.2019 10% ПОПУСТ!

 

Термин

Полупансиони

Цена по лице во 1/3

Цена по лице во 1/4

2/6-12/6

10

199

219

12/6-21/6

9

229

249

21/6-30/6

9

249

269

30/6-9/7

9

279

299

9/7-18/7

9

329

349

18/7-27/7

9

389

455

27/7-5/8

9

389

455

5/8-14/8

9

389

455

14/8-23/8

9

359

425

23/8-1/9

9

329

365

1/9-11/9

10

279

299

11/9-21/9

10

259

279

21/9-1/10

10

229

249

 

Доплата за туристичка такса во Р.Грција, 1,50 € по соба на ден (се доплаќа во објектот) 

Напомени и услови:

 

- Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 мкд. Истите се по лице за 9 или 10 полупансиони (појадок и вечера) шведска маса

- Услови за сместување:

Дете до 11,99 години бесплатно

Трето и четврто лице имаат 75% попуст

Автобуски превоз по лице:

За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)

За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра)

Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 

- Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути. Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.

- Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

- За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

- Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

-Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

- Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

- Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени.

- Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот. 

-Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии. 

- За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

-Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

- Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, т.а. „Меридијан“ ги објавува информациите според меѓусебно потпишаниот договор со истите.

- т.а. „Меридијан“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

-Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

- Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Меридијан“ и на самата агенција.