• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA AGAPI (18)

 

НЕА МАРМАРАС Е  ЕДНО ОД НАЈПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ  МЕСТА НА ХАЛКИДИКИ.ОСТАТОЦИТЕ ОД ВИЗАНТИСКИОТ ПЕРИОД  ЗНАЧИТЕЛНО СЕ ЗАБЕЛЕЖУВААТ ВО МАРАМАРАС ШТО  ДАВА ДЕНЕШЕН БЕЛЕГ НА ПОПУЛАРНА ТУРИСТИЧКА  ДЕСТИНАЦИЈА .ВО ТЕКОТ НА ШЕЕСЕТИТЕ ГОДИНИ НА МИНАТИОТ ВЕК ИЗГРАДЕН  ВО НЕПОСРЕДНА БЛИЗИНА НА НЕА МАРМАРАС Е ХОТЕЛОТ ПОРТО КАРАС ВО КОЈ СЕ ОДРЖУВААТ МНОГУ ПОЗНАТИ СВЕЧЕНОСТИ И Е ПОСЕТУВАН ОД МНОГУ ЕВРОПСКИ И СВЕТСКИ ТУРИСТИ.НЕА МАРАМАРАС ИМА ПОВЕЌЕ ПЛАЖИ , СО СИТЕН ПЕСОК И КРИСТАЛНО ЧИСТА ВОДА.ГРАДОТ Е ИНТЕРЕСЕН ЗА ПРОШЕТКИ ИМА РЕСТОРАНИ,ТАВЕРНИ,БАРОВИ И МНОГУ СУВЕНИРНИЦИ.

ВИЛАТА “АГАПИ“ Е ЛОЦИРАНА СО ИЗВОНРЕДЕН ПОГЛЕД НА МОРЕ НА ДЕЛ ОД СТУДИЈАТА И АПАРТМАНИТЕ , А ОД НАЈБЛИСКАТА МАЛА ПЛАЖА Е ОДДАЛЕЧЕНА НА САМО 1 МИН.ПЕШКИ.ОД ГРАДСКАТА ПЛАЖА Е ОДДАЛЕЧЕНА НА 10 МИН.ПЕШКИ

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО)

 

– 20% попуст за уплата до 15.12.2018

 

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ (19.05; 26.05; 02.06; 09.06; 16.06; 01.09; 08.09 и 15.09)  

ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ
-За пакет аранжманот во студио,апартман или дуплекс потребни се минимум 2 лица;
-трето,четврто или петто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз-35€ за возрасен или 25€ за дете од 02 – 12 години;
– дете до 02 години не плаќа(бесплатно) не користи седиште во автобус;
– за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице
ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО,АПАРТМАН ИЛИ ДУПЛЕКС ЗА 7 НОЌИ

 

Апартман бр.11

АПАРТМАН  БР.11  (1/3)  3 ЛИЦА

Апартманот се наоѓа на приземје

Апартманот располага со една спална,  посебна  кујна и купатило со WC и тераса. Во спалната соба има три поединечни кревети, плакар за алишта, клима уред  и TV. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли,фрижидер.Апартманот излегува на сопствено дворче во кое има маса со столици.Опремен е со комарници и ролетни.

Апартман бр.12

АПАРТМАН БР.12  (1/3 + 1/2)  5 ЛИЦА

Апартманот се наоѓа на приземје.
Апартманот располага со една спална, посебна кујна , купатило со WC и тераса. Во спалната соба има три поединечни кревети, плакар за алишта, клима уред  и TV.Во  кујната има еден дупол(француски) кревет.Таа е комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли,фрижидер. Апартманот излегува на сопствено дворче во кое има маса со столици.Опремен е со комарници и ролетни.

Апартман бр.1

АПАРТМАН БР.1 (1/3 + 1/2) 5 ЛИЦА

Апартманот се наоѓа на први кат.
Апартманот располага со една спална, посебна кујна и купатило со WC и тераса. Во спалната соба има три поединечни кревети, плакар за алишта, клима уред  и TV.Во  кујната има еден дупол кревет.Таа е комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли,фрижидер. Апартманот излегува на долгнавеста тераса на која има маса со столици.Опремен е со комарници и ролетни.

Дуплекс бр.2

ДУПЛЕКС БР.2 (1/2 + 1/2 +1) 5 ЛИЦА

Дуплексот се наоѓа на први кат.
Дуплексот располага со две спални соби ,посебна кујна , купатило со WC и тераса.Во секоја спална соба има по два поединечни кревети , во кујната има еден поединечен кревет.Кујната е доста пространа и е комплетно опремена со кујнски инвентар,електричен шпорет со рерна, голем фрижидер и клима уред .Од секоја спална соба се излегува на тераса на која има маса со столици.Дуплексот е опремен е со комарници.

Студио бр.3

СТУДИО БР.3  (1/3) 3 ЛИЦА

Студиото се наоѓа на втори кат.
Студиото располага со еден дупол (француски) кревет и еден поединечен кревет. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар, решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса на која има маса со столици  со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.

Студио бр.4

СТУДИО БР.4  (1/2 +1/2) 4 ЛИЦА

Студиото се наоѓа на втори кат.
Студиото располага со два дупли (француски) кревети. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса на која има маса со столици  со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.

Студио бр.5

СТУДИО БР.5  (1/2)  2 ЛИЦА

Студиото се наоѓа на втори кат.
Студиото располага со еден дупли (француски) кревети. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса на која има маса со столици  со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.

Студио бр.6

СТУДИО БР.6  (1/2)  2 ЛИЦА

Студиото се наоѓа на втори кат.
Студиото располага со два поединечни кревети. Во склоп на собата малку одвоена со заб  е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса на која има маса со столици  со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.

Студио бр.7

СТУДИО БР.7  (1/3) 3 ЛИЦА

Студиото се наоѓа на трети кат.
Студиото располага со еден дупол (француски) кревет и еден поединечен кревет(помал од стандарден). Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар, решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса на која има маса со столици  со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.

Студио бр.8

СТУДИО БР.8  (1/2 +1/2) 4 ЛИЦА

Студиото се наоѓа на трети кат.
Студиото располага со два дупли (француски) кревети. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса долгнавеста на која има маса со столици  со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.

Студио бр.9

СТУДИО БР.9  (1/2)  2 ЛИЦА

Студиото се наоѓа на трети кат.
Студиото располага со два поединечни кревети. Во склоп на собата  е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса на која има маса со столици  со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.

Студио бр.10
Студиото се наоѓа на трети кат.
Студиото располага со два поединечни кревети. Во склоп на собата малку одвоена со заб  е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса на која има маса со столици  со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.

НАПОМЕНИ:
ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;
КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;
ПОПУСТИТЕ НE ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА;
ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;
ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;
ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА, АПАРТМАНИТЕ ИЛИ  ДУПЛЕКСИТЕ , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;
АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;
ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ОД СОБА;
ЗА ДУПЛЕКСИТЕ 1€ ОД НОЌ ОД СОБА;
СТУДИЈАТА, АПАРТМАНИТЕ И ДУПЛЕКСОТ ИМААТ ПЕШКИРИ, САПУН И ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА

ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ТРГНУВАЊЕ ОД
Град Место на тргнување Време
Кичево пред Гимназија 00:30 часот наутро
Гостивар пред дом на културата 01:30 часот наутро
Тетово наспроти дом на културата(стара лименка) 02:00 часот наутро
Куманово Бензинска пумпа Макпетрол 02:15 часот наутро
Скопје Спроти Холидеј Ин 03:30 часот наутро
Велес Мотел Македонија 04:0часот наутро
Прилеп Бензинска Лук Оил на влезот 03:45 часот наутро
Неготино Бензинска пумпа Макпетрол 04:3часот наутро
Удово Бензинска пумпа Макпетрол 05:0часот наутро
Гевгелија Бензинска пумпа Окта-Шимов 05:3часот наутро
Штип Нова Пошта 03:3часот наутро