• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

SLOVENSKA PLAZA 3* (1)

Положба: Во центарот на Будва, на 10 мин. Пешачење од античкиот Стар град. 
Сместување: 422 соби и 100 апартмани со балкон. Собите и апартманите се опремени со бања, фен, фрижидер, сеф, кабелска ТВ, клима,
Услуга: полупансион или наем на студио/апартман
Содржини: отворен и затворен паркинг со доплата од 4 евра /дневно. Wi-Fi во целиот комплекс: во собите и јавните пунктови- рецепција, лоби, рестпоран. Детска игротека, рентакар, излети, трансфери, козметички и фризерски салон, киоск, галерија.
Плажа: на 20 метри од комплексот се наоѓа најубавата и најдолга плажа во Будва-Словенска плажа, долга 1600 м. Гостите на туристичкиот комплекс ја користат оваа плажа опкружена со зелен појас и корисатејки ги услугите кои се нудат со посебни поволности.
Спорт и забава: во ракмите на комплексот се наоѓаат 2 базена – Kids pool i Rondo, каде користењето

 

 

- Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум  престој од 5 ноќи.
- Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Легенда:
DBL - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, PV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред,  BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.