• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA SOFIA (62)

 

Вила “SOFIA” е на 150м до плажа и на 100м од центарот на Полихроно.До самата вила се наоѓа бесплатен паркинг.Вилата располага со осум трокреветни комфорни студиа и еден четворокреветен дуплекс.Сите студиа се опремени со комплетно опремени кујни ( мини шпорет или голем шпорет како и фрижидери со голема комора), ТВ, клима ( бесплатно користење) и интернет.Пространите тераси се составен дел на сите смествачки капацитети. Во прекрасниот голем двор, на странките им стои на располагање скара за коритење.За последниот ден на странките во вилата им е обезбедена посебна просторија за куферите и тоалет до самото поаѓање.


ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ ОД СТУДИО / ДУПЛЕКС И ИЗРАЗЕНИ СО 7% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 31.01.2020 

 

ТЕРМИН

НОЌЕВАЊА

1/3 СТУДИО

1/4 ДУПЛЕКС

20.05.-01.06.

12

150€

235€

01.06.-11.06.

10

203€

310€

11.06.-21.06

10

289€

406€

21.06.-28.06

7

246€

299€

28.06.-05.07.

7

289€

374€

05.07.-12.07.

7

326€

407€

12.07.-19.07.

7

364€

470€

19.07.-26.07.

7

427€

620€

26.07.-02.08.

7

427€

620€

02.08.-09.08.

7

427€

620€

09.08.-16.08.

7

427€

620€

16.08.-23.08.

7

427€

588€

23.08.-30.08.

7

417€

470€

30.08.-06.09.

7

332€

428€

06.09.-13.09.

7

267€

299€

13.09.-20.09

7

214€

267€

20.09.-30.09.

10

170€

246€

Напомена:

Смените се однесуваат на апартман за 10 и 7 ноќевања
Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 Сместување во собите е во 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е до 09.00 часот по локално време
 При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.
По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место.
За резервација е потрбна уплата од 30% аконтација и целосна уплата до наведениот датим за рана резервација
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Last Minute понуда да ги објави и продаде останатите слободни капацитети во одредена вила по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.
Лицата кои претходно уплатиле својот аранжман немаат право на надомест на средтвата на име на разлика во цената.


За уплатени два аранжмана 10+10 ноќевања одобруваме попуст од 7

% на вториот аранжман и не се комбинира со други попусти..

Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:возрасни: 35 €деца од 2 до 12 години: 25 €деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

o туристичка такса 0,5€ на ден од апартман- се плаќа на лице место

 

Време на поаѓање:

Скопје- во 06.00ч. – на автобуската постројка пред Т.Ц. БИСЕР-Аеродром.