Vila Lakis 2 - 10/15 ноќи (100)

Локација: Vila Lakis 2 се наоѓа на 100 метри од море и неколку минути пешачење од центарот на Полихроно, комплетно реновирана за сезоната 2018. 

Содржина на вилата: Вила Лакис 2 се наоѓа во склоп на комплексот Лакис, веднаш до Вила Лакис 1. Вилата располага со четворокреветни апартмани и трокреветни студија, модерни и луксузно опремени, сместени на приземје и кат. Вилата располага со паркинг во дворот, туш кабина, тоалет, уреден простор за играње на децата и складирање на багаж последниот ден од престојот. За релаксирачки одмор и целосно уживање со семејството, пријателските домаќини и одличната локација ќе го комплетираат вашиот престој во Полихроно и ќе го направат пријатен. 

Сите соби се опремени со мини кујна (мини електричен шпорет, фрижидер, садови) наменета за приготвување на лесни оброци, бања, клима вклучена во цената, сателитска ТВ, WiFi (слаб проток), крпи. Апартманите се состојат од две соби, спална соба со брачен кревет и дневна соба опремена со два стандардни кревети или брачен кревет со кујна. Постелнината и крпите се менуваат секој петти ден, додека чистењето е на денот на смената.

40.01617874646998,23.52868715714286


Цените се дадени во евра

Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Tip 22.05.

01.06.
01.06.

11.06.
06.06.

16.06.
11.06.

21.06.
16.06.

26.06.
21.06.

01.07.
26.06.

06.07.
01.07.

11.07.
06.07.

16.07.
11.07.

21.07.
16.07.-26.07.
21.07.-31.07.
26.07.-05.08.
31.07.-10.08.
05.08.-15.08.
10.08.-20.08.
15.08.

25.08.
20.08.

30.08.
25.08.

04.09.
30.08.

09.09.
04.09.

14.09.
09.09.

19.09.
19.09.

29.09.
Vila
Lakis 2
TV, AC
1/2 Std 100* 165* 200* 235* 250* 495 540 585 625 665 695 670 605 560 275* 245* 215* 125*
1/3 Std 90* 130* 155* 175* 185* 505 550 595 635 675 705 680 615 575 200* 180* 160* 95*
1/4 App 80* 110* 130* 150* 155* 545 590 635 675 715 745 720 655 610 165* 150* 135* 85*

Аранжмани на 15 ноќевања

Vila Tip 22.05

06.06
01.06

16.06
06.06

21.06
11.06

26.06
16.06

01.07
21.06

06.07
26.06

11.07
01.07

16.07
06.07

21.07
11.07

26.07
16.07. – 31.07
21.07. – 05.08
26.07. – 10.08
31.07. – 15.08
05.08. – 20.08
10.08

25.08
15.08

30.08
20.08

04.09
25.08

09.09
30.08

14.09
04.09

19.09
14.09

29.09
Vila
Lakis 2
TV, AC
1/2 Std 200* 215* 260* 300* 605 665 730 785 865 905 925 905 855 755 650 300* 260* 175*
1/3 Std 155* 160* 195* 225* 635 680 745 800 880 920 940 920 870 780 680 225* 200* 140*
1/2 App 215* 255* 310* 345* 685 725 805 855 930 970 1005 970 910 835 760 375* 320* 215*
1/3 App 165* 190* 230* 250* 705 740 820 870 945 985 1020 985 925 855 785 270* 230* 160*
1/4 App 135* 160* 195* 210* 770 800 880 930 1005 1045 1080 1050 985 915 835 220* 190* 135*
Легенда
  • 1/2std - Двокреветно Студио
  • 1/3std - Трокреветно Студио
  • 1/4 App - Четерокреветен Апартман

– Продадените студија/апартмани се означени со црвено

– Изборот на спратност, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата. 
СЕЗОНСКИ СМЕНИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да се обезбеди и се доплаќа по цена од 2 еур/ден.
ВОНСЕЗОНСКИ СМЕНИ СО *

1. Доплата за еднокреветна соба (1/1) е полната цена што ја плаќа другото лице.
2. Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.

3. Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот

 

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.  

Сите цени се изразени во евра, а плаќањето се врши во денари по средниот курс на НБРМ на денот на уплатата.