Vila Zivanovic Palace - 10/15 nokji (100)

Локација: Вила Живановиќ Палас се наоѓа во централниот дел на Олимпик Бич. Љубезните домаќини ги примија првите гости во 2017 година. Помеѓу вилата и плажата се наоѓа само шеталиштето, така што вилата е на 20 метри од морето. Во непосредна близина има продавници, таверни, продавници за сувенири. 

Содржина на вилата: Во склоп на вилата има базен кој е бесплатен за користење за гостите на вилата, рецепција и лифт. Нудиме двокреветни, трокреветни, четворокреветни студија и апартмани лоцирани на приземје, прв и втор кат. Цените за собите со помала (потесна) тераса се одделно обележани во табелата. 

Опис на собите: Сместувачките единици се опремени со мини кујна (мини електричен шпорет, фрижидер и прибор) за приготвување лесни оброци, бања, ТВ, тераси со седење, WiFi со слаб проток и крпи. Апартманите се состојат од една спална соба. СТРОГО Е ЗАБРАНЕТО – употреба на тави и пржење на риби


Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Tip 23.05.

02.06.
02.06.

12.06.
07.06.

17.06.
12.06.

22.06.
17.06.

27.06.
22.06.

02.07.
27.06.

07.07.
02.07.

12.07.
07.07.

17.07.
12.07.

22.07.
17.07.-27.07.
22.07.-01.08.
27.07.-06.08.
01.08.-11.08.
06.08.-16.08.
11.08.-21.08.
16.08.

26.08.
21.08.

31.08.
26.08.

04.09.
31.08.

10.09.
05.09.

15.09.
10.09.

20.09.
20.09.

30.09.
Vila
ZIVANOVIC
PALACE
TV, AC
-bazen-
1/2 Std SB 100* 120* 140* 155* 175* 340 375 415 450 485 535 520 475 420 205* 175* 145* 105*
1/3 Std SB 90* 105* 120* 130* 135* 355 395 435 470 505 555 540 495 475 185* 150* 115* 95*
1/2 Std 105* 125* 145* 160* 180* 350 390 430 465 500 560 540 490 440 215* 180* 150* 110*
1/3 Std 95* 110* 125* 135* 140* 365 400 440 480 520 570 560 520 500 180* 150* 120* 100*
1/4 Std 85* 95* 105* 115* 120* 405 445 490 530 575 620 615 575 560 170* 135* 100* 80*
1/4 App 90* 110* 120* 130* 135* 485 555 635 695 755 815 770 685 650 175* 150* 125* 95*
Употреба на клима 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден

Аранжмани на 15 ноќевања

Vila Tip 23.05.

07.06.
02.06.

17.06.
07.06.

22.06.
12.06.

27.06.
17.06

02.07
22.06

07.07
27.06

12.07
02.07

17.07
07.07

22.07
12.07.

27.07.
17.07.-01.08.
22.07.-06.08.
27.07.-11.08.
01.08.-16.08.
06.08.-21.08.
11.08

26.08
16.08.

31.08.
21.08

05.09
26.08.

10.09.
31.08.

15.09.
05.09.

20.09.
15.09.

30.09.
Vila
ZIVANOVIC
PALACE
TV, AC
-bazen-
1/2 Std SB 175* 185* 210* 245* 485 535 595 645 705 755 805 790 745 675 595 275* 235* 165*
1/3 Std SB 150* 160* 175* 185* 530 560 625 675 735 785 835 820 775 760 730 235* 195* 140*
1/2 Std 180* 190* 215* 245* 500 555 615 665 730 780 840 830 770 700 620 285* 245* 175*
1/3 Std 155* 165* 185* 195* 550 575 635 685 755 805 855 845 805 775 725 235* 195* 150*
1/4 Std 130* 140* 155* 165* 610 635 705 760 835 885 930 925 885 865 870 215* 170* 120*
1/4 App 155* 165* 180* 190* 720 785 895 990 1095 1165 1225 1180 1095 1015 945 230* 200* 145*
Употреба на клима 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден 7€ на ден
Легенда
  • 1/2std - Двокреветно Студио
  • 1/2 Std sb - Двокреветно Студио со мал балкон - погледнете фотографија
  • 1/3std - Трокреветно Студио
  • 1/3 Std sb - Трокреветно Студио со мал балкон - погледнете фотографија
  • 1/4 Std - Четворокреветно Студио

– Продадените студија/апартмани се означени со црвено

– Изборот на спратност, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата. 

 

Сезонски услови за деца до 10 години:
– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.

 


1. Доплата за еднокреветна соба (1/1) е полната цена што ја плаќа другото лице.
2. Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да може да се обезбеди со доплата по цена од 2 еур/ден.

3. Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот 

 

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.


  • Во студијата или апартманите се влегува првиот ден од престојот во 15:30 часот (по локално време), а студијата и апартманите се напуштаат последниот ден од престојот најкасно до 09:00 часот (по локално време). Патниците влегуваат во исчистени и сподготвени сместувачки единици, но за време на престојот се должни да се грижат за нивната хигиена. Сите апартмани и студија имаат основен кујнски прибор и опрема, но не и тоалетна хартија и средства за хигиена. Не е можно да се избере кат, поглед или број на соба, освен ако не е поинаку наведено во програмата.
  • Во случај на недоволен број пријавени патници, агенцијата го задржува правото да откаже или организира одредени поаѓања во соработка со друга агенција. Минималниот број на патници за организација на аранжманот е 30. Во случај на откажување, минималниот рок е 15 дена пред почетокот на аранжманот.
  • Организаторот го задржува правото да ги продаде своите слободни капацитети преку понудите LAST MINUTE по цени кои се различни од оние во ценовникот. Странките кои го платиле аранжманот по цените објавени во овој ценовник немаат право да бараат надоместок за разликата во цената.